Dunlop
featured

Çankırı lokomotif görevi görüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelen milletvekili Hüseyin Filiz, Yakınkent OSB çalışmaları hakkında da bilgi verdi.
Milletvekili Filiz 4 yıllık milletvekilliği süresince tüm enerjisini, birikimini ve zamanını Çankırı halkına hizmet etmek ve Çankırı’yı ileriye taşıyacak projeler ve yatımlar için harcadığını söyleyerek “gün geldi Sanayi Bakanlığında, Orman ve Su İşleri Bakanlığında yattık” dedi.
“Çankırı’nın bir bebeği oldu” diyen Filiz, “Bir sanayi bölgemiz daha oldu. Şimdi asıl önemli konu şu: Biz bu çocuğu iyi bir şekilde büyütmenin gayreti içerisindeyiz. Bu çocuk iyi bir şekilde büyümeli ki örnek olmalı. Yakınkent OSB Türkiye’de en hızlı büyüyen OSB. Rekor bizde” dedi.
Teşvik bölgesinde olmanın birşey ifade etmediğini da aktaran Filiz, “Önemli olan yatırımcının iyisini getirebilmektir. Biz de söz verdik yatırımcının iyisini bulacağız ve burayı dolduracağız diye. Bu manada bizim çalışmalarımızı siz değerli basın mensupları takip edin” dedi.
Yakınkent OSB’nin doğalgaz basınç istasyonu sorununun da çözüldüğünü dile getiren Filiz, OSB için şu ana kadar 100 Milyon TL’nin üzerinde para harcandığını ve daha yeni o bölgeye kurulacak Basınç Merkezi için 5 milyon liranın üzerinde bir kaynak sağlandığını belirterek, “Çankırı gerçekten lokomotif görevi görüyor. Türkiye’deki bir çok sorunun çözümünü biz gerçekleştiriyor ve örnek oluyoruz. Yakınkent OSB’nin doğalgaz basınç istasyonu sorununu da çözdük ve buda örnek oldu. Parası Sanayi Bakanlığı’ndan alınacak.” dedi.
Filiz ayrıca Yakınkent OSB’ye kurulacak olan lastik fabrikasının Türkiye’nin cari açığını kapatma konusunda büyük rol oynayacağını dile getirdi.
Çankırı’nın istikametinin Ankara yolu üzerinde olmasının önemli olduğunu da aktaran Filiz, Valilik binasının yerinin yerinde bir karar olduğunu aktararak, “Büyümenin küçük şehirden büyük şehre doğru olması çok önemli. Biz bunun için gövdemizi koyduk” dedi.
Çankırı’nın kendine hizmet etmeyenleri asla affetmediğini de aktaran Filiz, “Tarih başarısızlıkları değil başarıları yazıyor. Biz de halkımıza hizmet konusunda var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
Basın mensuplarının gelecek dönem milletvekilliği adaylığı konusunda sorusu üzerine ise Filiz, “Allah’ın izniyle biz tekrar göreve gelirsek çalışmalarımızı artarak sürdürürüz. Eğer biz olmazsak bizden daha iyisine nasip eder. Çankırı için bir 4 yıl daha bu Milletvekilliği çilesine katlanmam gerektiğini düşünüyorum, Çünkü buraya yatırım için söz aldığımız güvenilir yatırımcılarımızın çoğu dostumuz ve bir çoğu bizim şahsi kefaletimiz ile buraya yatırım yapacak işadamları, bu çocuğun yani OSB’nin yürüyene kendi ayaklarının üzerinde durana kadar yetim kalmaması ve Çankırı’nın gelecek 100 yılını kurtarması gerekiyor, ben kendim için bir şey istemiyorum seçilemezsem dönerim4 yıldır ihmal ettiğim işimin başına, yapacak bir işi olmayanlardan değilim, ama söz verdiğimiz işleri tamamlamamız için ben 4 yıl daha bu çileyi çekmeye talibim ” dedi.