Dunlop
featured

Çankırı İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Valilik Birlik Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, hizmet kalitesini artırarak halkı mutlu etme gayretinde olduklarını belirtti.
Özcan, toplantıda Çankırı Yakınket Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ele alınacağını ifade ederek, OSB’de halen 2 fabrikanın inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve alanın Türkiye’nin en hızlı kurulan Organize Sanayi Bölgesi olduğunu söyledi.
Özcan, Türk Japon ortaklığıyla bölgeye kurulan lastik fabrikasının Şubat ayında yaklaşık 700 kişi istihdam edeceğini ve Temmuz ayında üretime başlayacağını kaydetti.
Toplantıda Çankırı Yakınket Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşu ve bölgedeki çalışmalarla igili genel bilgiler veren OSB Müdürü Ahmet Usta, Yakınkent OSB’nin büyüklük açısından ülkedeki 287 OSB arasında 34. sırada yer aldığını açıkladı.
Bölgeye Türk Japon ortaklığıyla bölgeye kurulan lastik fabrikasının inşaat çalışmalarının devam ettiğini anlatan Usta, fabrikanın tam kapasite ile çalışmaya başladığında 2 bin kişiyi istihdam edeceğini vurguladı.
Usta, OSB’nin kuruluş çalışmalarının ardından bölgede 10 bin kişinin istihdam edilmesini öngördüklerini belirtti.
Daha sonra konuyla ilgili katılımcıların fikirleri ve eleştirileri görüşüldü. Çankırı İŞKUR İl Müdürü Muzaffer Çamırcı, bölgedeki fabrikalarda çalışacak işçiler için bir ulaşım aracı ihtiyacı olduğunu belirtti.
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ise bölgeye bir Uydukent kuracaklarını ve 2 yıldır bunun ön çalışmalarını yaptıklarını belirterek şunları söyledi:
“Yumurta kapıya dayanınca işin geç olduğunun farkına varırız. Bu anlamda çalışmalarımızı bir an evvel yapmalı ve işe koyulmalıyız. Aksi takdirde çok geç olabilir. Toplu ulaşım için çalışma yapılmalı, belediye de Uydukent Projesi’ni artık bir an evvel ilan etmelidir. Bu anlamda Kalecik’in bir çalışması olduğunu duydum ve biliyorum. Geç olmadan çalışmalara başlamalıyız. Bunu STK’lar ve gazeteciler ben burada olsam da, olmasam da yetkililere sürekli iletmelidir, yoksa çok geç olabilir”
Özcan, kurulacak fabrikaların tarım alanlarına zarar vermesine izin vermeyeceğini sözlerine ekledi.
Toplantı AB’ye Uyum, Danışma ve Yönlendirme Toplantısı ile devam etti.