Dunlop

Çankırı Emniyetinin büyük başarısı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

E 80 Karayolu Ilgaz Dörtyol mevkiinde Çankırı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Ilgaz Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin birlikte düzenledikleri operasyonda  92.8 kilogrameroin ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan zanlının sorgulamasının sürdürüldüğü bildirildi.

Vali Vahdettin Özcan, Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu ve Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Karaduman ile konuyla ilgili olarak Polisevinde düzenlediği basın toplantısında, böyle başarılı bir operasyon hakkında bilgi vermenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Ilgaz Bölge Trafik istasyonu önünde düzenlenen operasyonda, B.A’nın kullandığı kamyonun kasasında brandanın çadırının içine yerleştirilmiş kutularda 92,8 kilogram eroin ele geçirildiğini, başarılı operasyon dolayısıyla Osman Zoroğlu başta olmak üzere emniyet teşkilatını kutladığını belirten Özcan, “Bu operasyon Çankırı tarihindeki en büyük uyuşturucu operasyonu” dedi.

Emniyet Müdürü Zoroğlu ise gözaltına alınan B.A’nın sorgulamasının sürdürüldüğünü ifade ederek, “Çankırı‘da bu miktarda eroin hiç yakalanmadı. Esrar alınmıştı. Ama eroin hiç alınmadı” diye konuştu.