Çankırı Emniyetinde Rütbe Terfi Töreni

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan 5 personelin bir üst rütbeye terfi etmesi dolayısıyla dün “Rütbe Takma” töreni düzenlendi.

Çankırı Polisevi’nde düzenlenen törene Vali Vekili Haldun Aksalman, Garnizon Komutanı Tayyar Aydın, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Başsavcı Vekili Hüsnü Gün, Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, İl Emniyet Müdürü Osman Osman Zoroğlu ve rütbe alan personellerin mesai arkadaşları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende kısa bir açılış konuşması yapan Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, polislik mesleğinde rütbe alma heyecanının farklı olduğuna değinerek, “Şu an sizlerin heyecanını çok iyi anlayabiliyorum. Bu heyecanı bende yaşadım. Rütbe, yükselmek daha çok yükümlülük almak demektir. Bugün yaşadığınız heyecanı görev süreniz boyunca hiç kaybetmeyeceğinize inanıyor, arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

Daha sonra konuşan Vali Vekili Haldun Aksalman, “Büyüme bir bütünlük içinde olmalıdır. Alınan her rütbe idari anlamda bir büyümedir. Büyüme denge içerisinde gelişmelidir. Hem idari anlamda hem sosyal çevrenizde büyümeniz gerekmektedir. Kazandığınız değerler sizin alnınızın teridir, kimse tarafından hediye edilmemiştir. Bu anlamda sizleri kutluyor, hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Ardından rütbe terfi eden personelin özgeçmişlerinin okunması ile devam eden program, takılan rütbelerle son buldu.

Görevinde bir üst rütbeye terfi eden personellerden Hüseyin Karaduman’a rütbesini Vali Vekili Haldun Aksalman, Özcan Küçük’e Garnizon Komutanı Tayyar Aydın, Yalçın Volkan Şen’e Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ahmet Dilbaz’a Başsavcı Vekili Hüsnü Gün, Turgut Yazar’a ise Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay taktı.