Çankırı Emniyeti 10. oldu

Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, “Emniyet Teşkilatı olarak kaçakçıların korkulu rüyası olduk” dedi. Polis teşkilatının 167. kuruluş yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Zoroğlu, Çankırı Emniyet Müdürlüğü’nün 2011 yılı çalışmalarına değinerek, “ Son bir yıl içerisinde yapılan çalışmalarla gençlerimizi zehirleyenlere izin verilmemiş, 93 kilo eroin ilimiz Ilgaz ilçesinden geçişi sırasında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yakalanmıştır. Ayrıca 57 kg esrar da yine ekiplerimiz tarafından yakalanmıştır. Ekiplerimiz 1.893.678 paket kaçak sigara ele geçirmiş ve kaçakçıların İlimizden geçişine izin verilmemiştir.

Yine bu alanda 107.840 litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir. Böylece ilimiz 2011 yılında kaçak sigara yakalamasında Türkiye 15. si, uyuşturucu madde yakalamasında Türkiye 10. su olmuştur.

Emniyet Teşkilatı olarak vizyonumuz “Düzen, barış, huzur ve güvenliği bozmak isteyenleri caydıran, bozanları gerekli tüm delillerle hızlı yakalayan, kamu güvenlik politikalarının oluşturulmasına katkı sağlayan, mutlu personeli ve insan merkezli kaliteli hizmetleriyle güven veren örnek bir teşkilat olmaktır.” Bu açıdan vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini artırmak amacıyla ve personelimizin motivasyonunun kat ve kat artıracak olan yeni hizmet binasının da yapımına başlamış olmamız bizim için çok sevindirici bir gelişmedir” dedi.