Çankırı Demirspor sezonu açtı

2012-2013 Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol liginde mücadele edecek olan Çankırı Demirspor sezon açılışı Cumartesi günü Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonunda gerçekleştirildi. Milletvekili İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç, AKP İl Başkanı Salim Çivikçioğlu, ASKF Başkanı Ahmet Çardak’ın da katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Demirspor  basın sözcüsü basketbol takım yöneticisi Cevdet Demirhan, “Çankırımızın bölgesel basketbol liglerinde mücadele eden tek takımı Çankırı Demirspor’un bu sezonki hedefi yeni transferleri ile grubunda ilk üç takımın arasına girerek play oflara kalarak, oradan da 2. lige çıkmaktır” dedi.

Gruplarında maddi manada güçlü takımların olduğunu açıklayan Demirhan, “100 bin liralık takımlara karşı biz 50 bin liralık takımımızla mücadele edeceğiz. Bu manada sizlerin desteklerine büyük ihtiyacımız var” dedi.

Çankırı’da basketbol branşına büyük katkı sağlayan Demirspor’u kutladığını belirten milletvekili İdris Şahin, “Bu takıma öncelikli olarak kurumun da sahip çıkması ve destek olması lazım. Sizler eğer destek olursanız bizler de elimizden gelen imkanları sonuna kadar kullanırız” dedi.

Çankırı’ya modern bir spor salonu daha kazandıracaklarını açıklayan Şahin, Süt Fabrikası yanında 2 bin 500 kişi kapasiteli spor salonunun temelinin yakın zamanda atılacağını aktardı.

Çankırı’nın spor alanında çok şanslı bir il olduğunu açıklayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Sporu seven bir başkan var. Belediye olarak sporun her dalına imkanlarımız doğrultusunda  katkı sağlamaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz ilk dönemlerimizde profesyonel takımımız nedeniyle amatör sporlara fazla bir katkı yapamadık. Profesyonel bir oyuncuya verilen para ile rahatlıkla bölgesel bir takıma katkı sağlayabilirsiniz.

Şu anda amatör sporlara belediye olarak çeşitli katkılar sağlıyoruz. Biliyorsunuz bizim voleybol takımımız vardı. Ama yaşanan bazı olaylar nedeniyle liglere katılamamıştık. Ama voleybol takımımızı yeniden oluşturuyoruz. Bir şehrin mutlaka voleybol ve basketbol takımı olmalı. Profesyonel futbol takımımız da var zaten” dedi.

Sporun birlik ve beraberliği pekiştirdiğini de açıklayan Dinç, “Spor demek, sağlık demek, huzur demek. Onun için spora katkı için elimizi taşın altına koyacağız. Allah hepinize sağlık versin, sakatlık vermesin” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından milletvekili Şahin ve Belediye Başkanı Dinç, oyunculara baklava ikram etti.