Çankırı Belediyesi, Sökülen Parke ve Bordürleri Muhafaza Ediyor

Başkan Dinç “Karayollarının şehir içi geçiş çalışmaları nedeniyle sökülen bordür ve parke taşları yeniden kullanmak üzere depoluyoruz.”

Çankırı Belediyesi, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünün başlattığı yol yapım çalışmalarında kaldırım taşlarını sökerek hem destek verdi hem de malzemeleri tekrar kullanmak üzere koruma altına aldı.

Kastamonu yolu şehir geçişinde Karayolları 15. Bölge Müdürlüğünün yol yapım çalışmaları başlatması üzerine Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatı üzerine belediye yetkilileri, yol kenarında bulunan parke ve bordürleri heba olmaması için sökmeye başladı.

Yol yapım çalışmalarının daha önceden planlanan çalışma takviminde yer almasından dolayı belediye; kullanımı kolay, uzun ömürlü, sökülüp takılabilir malzemeler kullanmayı tercih etmişti. Düzenli bir şekilde sökülen parke ve bordürler, kentin farklı noktalarında tekrar kullanılmak üzere istiflenerek belediye depolarına kaldırıldı.

Sökülen parke taşların şehrin ihtiyaç duyulan başka yerlerinde değerlendirileceğini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “ Karayollarımız yol yapım çalışmalarını sürdürürken parke ve bordürler de belediye ekiplerimizce sökülerek depolarımıza istiflendi. Geri dönüşümü destekleyen ve israfa hayır diyen bir belediye olarak, tekrar kullanılabilecek malzemelerimizin heba olmasına gönlümüz el vermiyor. Çalışmalar sebebiyle söktüğümüz parke ve bordürleri başka yerlerde kullanacağız. Bu şekilde milli servete de katkıda bulunmuş olacağız.” diye konuştu.