Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisinde Seçim Heyecanı

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi’nin yıllık olağan genel toplantısında 12 adayın yarıştığı başkanlık seçimleri büyük çekişmeye sahne oldu.

Belediye İş Merkezi Uzay Düğün Salonu’nda gerçekleşen seçimlere Çankırı Belediye Çocuk Meclisi üyesi 185 çocuk katıldı.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in de katıldığı Çocuk Meclisi Genel Kurul Toplantısı renkli görüntülere de sahne oldu. Çocukların tezahüratlarla ve coşkuyla karşıladığı Başkan Dinç burada yaptığı konuşmada, Belediye Başkanlığı döneminde kendisini en mutlu eden çalışmaların çocuklara yönelik yaptığı hizmetler olduğunu belirterek önümüzdeki dönemde çocuklar için yapacağı projeleri anlattı.

Başkan Dinç, çocukların getirecekleri yeni projelere de açık olduğunu ve destekleyeceğini belirterek “Sizler için çok özel projelerim var. Tren, Gemi ve Uçaklardan oluşan kütüphane yapmak için çalışmalar yapıyoruz. Acıçay kenarında projelendirdiğimiz Kentpark bünyesinde sizlere yönelik bir hayli etkinlik yapılabilecek alan oluşturuyoruz. Eğitiminiz için belediye olarak da her türlü desteği verme gayretindeyiz. Sizler bizim geleceğimizsiniz, bizler sizleri çok seviyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in konuşmasının ardından Çocuk Meclisi yönetim kurulu seçimlerine geçildi. Seçimler bir hayli renkli ve çekişmeli geçti. 12 adayın yarıştığı seçimler sonunda 44 oy alan Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Gizem Altınsoy Çocuk Meclisi Başkanlığı’na seçildi.