Çankırı Belediyesi’ne 1.3 Milyon TL’lik Destek

Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Maliye Bakanlığı’ndan Çankırı Belediyesi’ne 1,3 milyon liralık maddi destek sağladı.

Milletvekili Filiz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le Çankırı Belediyesi’nin Ankara yolu üzerinde yaptırdığı ve Milli Emlak Müdürlüğü ile mülkiyet konusunda yaşanan sıkıntıların aşılması için yapılan görüşmeler sırasında Maliye Bakanından kişisel çabaları ile 1.3 milyon lira hibe desteği sağlandığını belirtti.

Çankırı Belediyesi tarafından önceki yıllarda yapılan ve ruhsat şerhi yüzünden faaliyete geçirilemeyen Galeri ve Kargocular Sitesi için ödenek bulduklarını anlatan Filiz, “Galeri ve kargocuları şehir içinden çıkarıp, belediyenin yaptığı dükkânlara taşımak istedik. Yıllardır tapu üzerindeki şerh yüzünden bunu yapamamıştık. Oranın arsası alınırken, harca esas değer üzerinden yani en ucuz şekilde alınmış. Küçük sanayi sitesi olarak şerhlendiğinden galeri ve kargoculara satmak için o şerhin kaldırılması gerekiyordu. Bu düğümü çözmek için buraya bakanlıktan 1 milyon 300 milyar TL ödenek çıkarttırdık. Para şu an belediyemizin kasasında duruyor ve alanın tapu işlemleri tamamlanıyor. Bu dükkânlar kısa süre içerisinde ihale edilecek ve aldığımız parayı daha sonra bakanlığa tapu bedeli olarak ödeyeceğiz. Bu sayede hem şehrin içerisindeki sıkışıklığı önlüyor, hem de belediyemize kaynak sağlıyoruz” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Filiz, “Çankırı’ya hizmet için gece gündüz yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları yanında Çankırı ve ilçelerinde hem yapılan hizmetlerin takipçisi hem de belediyelerimizin sorunlarının çözümü için çaba gösteriyoruz. Yaz dönemi hafta sonları Çankırı’da ilçelerimizde yoğun şekilde gerçekleşen köy şenliklerinin ve festivallerin de halkımıza yapılacak hizmetleri geciktirmeden zamanında ve verimli bir biçimde yapmamız için düzenli birer toplantı olarak görüyorum. Her hafta sonu bu şenliklerde ilçe ve köylerimizdeki hemşehrilerimizle bir araya gelip sıcağı sıcağına yapılan hizmetleri ya da yapılması beklenen hizmetleri kendileriyle müzakere ediyoruz. Kısaca artıları eksileri masaya yatırıyoruz. Eksileri artı yapmaya çalışıyoruz.”

Filiz sözlerine devam ederek, böyle bir hizmet anlayışının daha önce Çankırı’da olmadığını, AK Parti döneminde Çankırı’da eski dönemlerdeki klasik siyasetçi anlayışının çok ötesinde bir siyaset yaptıklarını, bunun da milletimize, Çankırımıza ve devletimize fayda getirdiğini belirtti.