Dunlop

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, basın mensuplarının Gazeteciler Gününü kutlayarak, çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir basın toplantısı yaparak gazetecilerin  gazeteciler gününü kutlayan Başkan Dinç, basın mensuplarının çok önemli görevleri yerine getirdiğinin altını çizerek, “Çalışan tüm gazeteci arkadaşlarımın gazeteciler gününü kutlayarak sağlıklı, mutlu bir çalışma hayatı diliyorum. Huzur içerisinde daha nice bu günlere ulaşmanızı istiyorum. Bir ve beraber olarak şehrimize hizmet edelim. ” dedi.

Kendisinin de üniversite yıllarında  bu işi yaptığını ifade eden  Dinç, basın mensuplarının gazeteciliği  ne kadar zor şartlarda yaptığını bildiğini kaydederek,  “Sizler kısıtlı imkanlarla bu işi fedakarlık içerisinde başarılı bir şekilde yapıyorsunuz. Gazeteciliğin bir kutsallığı var. Bu işi gönülden yapan arkadaşlarımızın memlekette kalıcı bir yeri var. Onlar iyi bir şekilde anılıyor. Sizler de işlerinizi özveri ile yerine getiriyorsunuz, bu anlamda hepinizi tebrik ederim. Hepinizin hayırla yad edilen arkadaşlar olarak kalmanızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından Yılın Belediye Başkanı seçilen Başkan Dinç, bu konuda da bir değerlendirmede bulunarak, bu ödülün sadece kendisine değil, Çankırı’ya da verildiğini kaydetti.

7 yıldır yapılan hizmetler neticesinde böyle bir ödüle layık görüldüğünü söyleyen Dinç, “Çankırı’nın eğitimine, kültürüne, tarihine sahip çıkıyoruz, ne gerekiyorsa yapıyoruz. Ecdadımız yapmış, bırakmış. Bize bunlara sahip çıkmak düşer. Bunları görmezden gelemeyiz” diye konuştu.

Araştırma merkezinde yapılan çalışmaların alınan ödülde çok etkili olduğunu ifade eden Dinç, “Araştırma Merkezimizde yapılan çalışmalar yurt içi ve yurt dışından bir çok kişinin dikkatini çekmiş. Bu da bizi gururlandırdı” dedi.