Çankırı Barosu hain saldırıyı kınadı

Terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonrasında 13 ocağa ateş düştü. Diyarbakır Silvan’da gerçekleştirilen ve 13 askerimizin şehit olması ile sonuçlanan hain saldırıya tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de tepkiler yağıyor.

Yapılan hain saldırıyı kınayan sivil toplum örgütlerinden biri de Çankırı Barosu oldu.

Çankırı Barosu Yönetim Kurulu yapılan saldırıyı kınadı. Baro Başkanı Av. Erhan Köroğlu Çankırı Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasında, “Güzel yurdumuzun gözbebeği Diyarbakır’ımızda, 14 Temmuz 2011 tarihinde , vatanın milletiyle bölünmez bütünlüğünü sağlamak , bizlerin huzur ve güvenliğini temin etmek için gece gündüz canını ortaya koyan kahraman güvenlik güçlerimizden 13 yiğidimiz, kendilerini hangi isim altında adlandırırlarsa adlandırsınlar, bize göre beyinleri yıkanmış , insanlıktan nasiplerini almamış çapulcular tarafından şehit edilmişlerdir.

Bizler Çankırı Barosu olarak vatanın bölünmez bütünlüğünü bozmaya yönelik bu hain saldırıyı nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Ayrıca bu tür saldırılarda akan şehit kanlarını zafer kabul ederek milletten aldıkları yetkileri dahi yerinde yani mecliste kullanamayan, aldıkları vekaletlere ihanet ederek sözde özerklik ilan eden ve kardeşler arasına nifak tohumları atmaya çalışan siyasetçileri de protesto ediyoruz.

Allah Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birliğini ve dirliğini bozmasın diyor, şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Yapılan basın açıklamasına adliye önünden geçen vatandaşlarda destek verdi. Açıklamanın sonunda saygı duruşunda bulunuldu.