Dunlop

Çankırı Barosu’nun yeni başkanı Erkan Köroğlu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 dönemdir Çankırı Baro Başkanlığını yürüten Av. İdris Şahin’in vekil adaylığı nedeniyle görevinden istifa etmesinin ardından vekâleten Baro Başkanlığı’nı yürüten Av. Hüseyin Sipahi’nin istifasıyla Olağanüstü Genel Kurul ile toplanan Çankırı Barosu yönetim kurulu ve üyeleri Cumartesi günü Adliye Sarayı’nda kullandıkları oyla yeni başkanı seçtiler.

Ali Kedersiz, Serdar Kantar ve Erkan Köroğlu’nun Baro Başkanlığı için aday olduğu seçimler öncesinde birer konuşma yapan adaylar avukatların yaşadığı sorunlara ve bu sorunlara ilişkin çözümlere yönelik değerlendirmelerde bulundular.

24. dönem milletvekili olan Av. İdris Şahin’in de katıldığı olağan üstü genel kurul toplantısının Divan Başkanlığını yürüten Av. Özer Arslan, programı nedeniyle ilk önce oy kullanmak isteyen Şahin’in talebine karşılık verdi. Şahin oy kullanarak toplantıdan ayrıldı.

Milletvekilliğini gerek telefonla, gerekse elektronik posta yoluyla tebrik etmek için kendisine ulaşanların, avukatların sorunlarına ilişkin beklentilerinin de yüksek olduğunu kaydeden Şahin, konuşmasının ardından oyunu kullanarak toplantıdan ayrıldı.

Yapılan seçimlerde Erkan Köroğlu 25 oy alırken, Ali Kedersiz 22 ve Serdar Kantar da 8 oyda kaldı. Seçim sonuçlarına göre Erkan Köroğlu, Çankırı Barosu’nun yeni başkanı oldu.

2012 yılının Ekim ayında yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında hem baro başkanı, hem de yönetim kurulu seçimleri yapılacak.