Çankırı’nın Tanıtım Atağı Sürüyor

TRT Anadolu Televizyonu’nda canlı olarak yayınlanan “Yerinde Konuşuyoruz” programının bu haftaki bölümü bu akşam Çankırı Belediyesi’nin evsahipliğinde Tarihi Çamaşırhane’de gerçekleşecek.

 

Son zamanlarda Çankırı’nın farklı zenginliklerini Türkiye’ye tanıtma noktasında etkin şekilde yapılan çalışmalara TRT Anadolu’da gerçekleşecek canlı yayın programının da ciddi bir katkı sağlaması bekleniyor.

 

Şakir Gürel’in sunumu ile yaklaşık 2 saat sürecek Çankırı tanıtımına Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç ile bazı STK temsilcileri katılacak. Programda Çankırı Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi, Kadın İstihdam Merkezi, ebru ve hat-rolyef çalışmaları, el sanatları ve hediyelik eşya yapım çalışmalarından ve tuzdan hediyelik eşyalar da sergilenecek. Ayrıca yaren ekibi folklor gösterisi ile Çankırı Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterileri de programı renklendirecek.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in 18 ayda tamamlanacak 18 yeni projeyi de anlatacağı programda Çankırı yöresine ait yemekler de tanıtılacak.

Tarihi Çamaşırhane daha önce de TRT Haber Televizyonunda canlı olarak yayınlanan “Canveren Pervaneler” isimli programa evsahipliği yapmıştı.

Yazarlarımız Hakkında