Dunlop

Çankırı’da ramazan etkinlikleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11 ayın sultanı Ramazan’a sayılı günler kala kurum ve kuruluşlar bir ay sürecek olan Ramazan etkinliklerinin hazırlıklarına şimdiden başladılar.

Aylar öncesinden başlayan hazırlıkları Ramazan ayına yetiştirmek isteyen kurum ve kuruluşlar, Ramazan ayının ruhuna uygun etkinlikler yaparak hem manevi atmosferi yaşatmak, hem de vatandaşların bir arada olmalarını sağlamayı amaçlıyorlar.

Daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkezi sistemle yapılan vaazları iptal ederek, her cami imamının kendi camisinde vaaz vereceğini açıklamıştı. İşte Ramazan etkinlikleri kapsamında bu uygulama Ramazan ayında başlatılacak ve her cami imamı kendi camisinde kendi cemaatine vaaz verecek. Aynı zamanda cemaatin sorularını da cevaplayacak olan imamların vaaz konularını yine müftülükler belirleyecek.

Bunun dışında her yıl olduğu gibi bu yıl da Çankırı Belediyesi, ramazan etkinlikleri kapsamında bir dizi çalışma başlattı.

Büyük Camii yanında kurulacak olan ramazan çadırı ile Çankırı’daki fakir ve yoksul ailelere iftar sofrası açacak olan Çankırı Belediyesi, yine Çivitçioğlu Medresesi’nde ney ve ilahi dinletileri yapacak. Bunun dışında eski Çankırı olarak bilinen yukarı çarşıda da bir takım eğlenceler düzenleyecek olan belediye, kurulacak olan bir platformda ramazan eğlenceleri kapsamında orta oyunları gibi etkinlikler düzenleyecek.