Çankırı’da nerelere gidilir, neler yapılır?

70 bin nüfuslu Çankırı’nın bir uçtan diğer ucuna gitmek ortalama yarım saat sürüyor. Bunaltan sıcaklardan akşam serinliğini fırsat bilen aileler de her ne kadar dışarı çıkıp hava almak isteseler de, söylenen şey hep aynı oluyor; “Aman ne çıkması, dön dolaş aynı yer”

Her ne kadar böyle düşünen ailelerin sayısı fazla olsa da, yine de çekirdeği alıp çay boyunca yürümekten de kimse kendini alamıyor. İzmir’in kordonu varsa Çankırı’nın da tatlı çayı var diyen hemen hemen her aile mutlaka Büyük Otel önünden Hastane köprüsüne kadar çay boyunca yürümüştür.

Peki, Çankırı’da alternatif eğlence mekânları nerelerdir? Bir aile nereye gitse huzuru bozulmadan vakit geçirebilir, sohbet edebilir? İşte bunu araştırdık ve Çankırı’da gidebileceğiniz yerlerin listesini oluşturduk.

Listenin en başında Karatekin Parkı’nda bulunan Karatekin Çay Bahçesi bulunuyor. Karatekin, en uzun soluklu mekânlardan biri konumunda. İster ailenizle, ister arkadaşınızla gidebileceğiniz, açık ya da kapalı bölümlerde oturmayı tercih edebileceğiniz ideal bir mekân.

İkinci sırada ise Kırkevler yolu üzerinde bulunan Asmalı Konak bulunuyor. Asmalı’da ister bahçede size ayrılan bölümde oturup nargilenizi içebilirsiniz, isterseniz özel odalara çıkıp, sessizliği tercih edebilirsiniz. Üçüncü sırada ise işletmecisinin değişmesiyle yeni bir yüze kavuşan ve son dönemlerde büyük rağbet gören Dostlar Konağı bulunuyor. Dostlar Konağı’nda gürültüyü sevmeyenler için camekân odalar dizayn edilmiş. Dördüncü sırada tamamen bir restoran olan Beyzade Konağı bulunuyor. Beyzade Konağı’nda hem yemeğinizi yiyebilir, hem de bahçeye kurulan yapay şelaleden gelen su sesiyle kendinizi dinlendirebilirsiniz. Ayrıca Beyzade Konağı’nda küçük beyzadeler için de bir oyun parkı bulunuyor.

5. Tuzz

6. Lunapark

7. 80. Yıl Cumhuriyet Parkı

8. Alparslan Türkeş Parkı

9. Taşmescit Çay Bahçesi

10. Hanımlar Lokali (Hanımlar ve çocuklar için)