Çalıştay başlıyor

Çankırı Karatekin Üniversitesinin ev sahipliğinde, Kastamonu ve Sinop Üniversiteleri TÜBİTAK başta olmak üzere çeşitli kamu ve özel kurum – kuruluşların destekleri ile 25 – 26 Mayıs 2012 tarihinde Çankırı’da Ulusal düzeyde Çalıştay gerçekleştirilecek.

Çalıştay hakkında bilgi veren Çalıştay Düzenleme Kurulu Başkanı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Rıza Gürbüz, “Çalışmaları 15 ay önce başlatılan Çalıştaya çeşitli üniversitelerden 80 bildiri önerisi gelmiş, hakemlerin değerlendirmeleri sonunda 68 bildiri Çalıştayda sunulmak üzere kabul edilmiştir. Çalıştaya katılmak üzere üniversitelerden, sanayi kuruluşlarından, kamu kurumlarından ve sivil toplum örgütlerinden yaklaşık 200 kişi kayıt yaptırmıştır.

Çalıştayın programı genel olarak aşağıdaki gibidir:

25 Mayıs,   saat 10.00-12.00

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde açılış töreni

“Sanayinin Mekatronik Teknikerlerinden Beklentileri” paneli

25 Mayıs,  saat 14.00-19.00

Meslek Yüksekokulu Merkez kampüsünde Proje Sergisi Açılışı ve bildiri sunumları

Çankırı gezisi

26 Mayıs  saat 09.00 -19.00

Meslek Yüksekokulu Merkez kampüsünde bildiri sunumları ve proje sergisi gezisi

Çankırı Karatekin Üniversitesi  Uluyazı kampüsünün gezilmesi

27 Mayıs saat 8.15-17.00

Katılımcılar için Ilgaz ve Kastamonu Gezisi

Mekatronik;  makine, elektrik, elektronik, kontrol teknolojileri, otomotiv, iklimlendirme ve soğutma, biyomedikal, uçak ve uzay sanayi, silah sanayi  ve raylı sistemler teknolojileri alanlarındaki uygulamalara  bütünleşik bakan bir  disiplin olup,   önemi ve uygulama alanları her geçen gün hem ülkemizde hem de dünya da çok hızlı şekilde  artmaktadır.

Çalıştayın temel amacı proje tabanlı Mekatronik eğitimi kapsamında öğretim elemanları danışmanlığında öğrenciler tarafından yapılan projeleri sunmalarına ve proje çalışmalarından elde edilen deneyimleri katılımcılarla paylaşmalarına imkân sağlamak ve gelecek için mekatronik eğitiminin uygulama projeleri ile gerçekleştirileceği bir yol haritası hazırlamaktır.

Çalıştayın açılış töreni ve proje sergisi açılışına ilgi duyan herkes davetlidir” dedi.