Çalışma Ziyareti Sona Erdi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliği ile 13-15 Kasım 2012 tarihlerinde Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilen gezi sona erdi.

Söz konusu geziye Ajans Yönetim Kurulu üyesi ve Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Ajans Yönetim Kurulu Üyesi ve Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç,  Ajans Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüseyin Şen, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı İbrahim Demirtaş, Ajans personelinden Çankırı YDO Koordinatörü Abdullah Gülşen ve Uzman Semih Kaya ile ilgili sektör temsilcileri katıldı.

Gezi hakkında bilgi veren KUZKA Genel Sekreterliği, “Program kapsamında Nahçıvan’daki Duzdağ Oteli bünyesinde bir tuz madeninde kurulu Duzdağ Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi incelenmiş, yetkili hekimlerinden solunum yolları hastalıklarının tedavisinde kullanılan yöntemler hakkında bilgi alınmış ve rehabilitasyon merkezinin Çankırı ilimiz için model olma özelliği değerlendirilmiştir. Ayrıca, Nahçıvan İktisadi İnkişaf Nazırı (Ekonomik Kalkınma Bakanı) Famil Seyidov başkanlığında yapılan toplantıda Nahçıvanlı işadamları ile Çankırılı işadamları ortak iş fırsatlarını görüşmüşlerdir. Çalışma ziyareti Iğdır Tuzluca Bölgesinde yer alan tuz madeninin incelenmesiyle son bulmuştur” dedi.