Dunlop

Bu işlere kim bakıyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen ve Çankırı Belediyesi ile Pazarcı esnafı arasında tartışmaya neden olan yeni Pazar yerinin taşları yavaş yavaş yerine oturmaya başlarken, pazarın bakımsız hali dikkat çekiyor.

Çankırı’da bulunan ve vatandaşların Pazar alışverişi için en çok tercih ettiği “Çarşamba Pazarı” olarak bilinen yeni Pazar yerinin bakımsız hali görenleri hayrete düşürüyor. Buğday Pazarı Mahallesi’nde bulunan ve geçtiğimiz aylarda kullanıma açılan Pazar yerinin güvenliğinin sağlanamadığı öne sürülüyor.

Çarşamba günleri kurulan Pazar alanı halkın ihtiyacını karşılarken, yeni Pazar yerinin duvarlarına yazılan çeşitli yazılar ise çevrede oluşan vatandaşların şikâyetlerine yol açıyor. Pazar alanına komşu olan bazı vatandaşlar, yazıların geceleri yazıldığını ve pazarda gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığını iddia ediyor. Pazardaki güvenlik kameralarının çalışmadığını da aktaran mahalle sakinleri, bu tür yazılardan rahatsız olduklarını ve gereken önlem alınmazsa kendi imkanlarıyla yazı yazanlara engel olacaklarını belirttiler.