Bitsin artık bu çile !!!


Evine geçecek yol bulamayan vatandaşlar, çöken kaldırımı kullanmak zorunda kalıyor.

Çankırı’nın en büyük mahallelerinden olan Fatih Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda başlayan yol çilesi bir türlü sona erdirilemedi.

Fatih Mahallesi Melek Sokak’ta bulunan ve geçtiğimiz aylarda kayarak kullanılamaz hale gelen yolda herhangi bir çalışma yapılmayınca vatandaşlar kaldırımları o halde kabullenmek zorunda kalıyor.  Çöktükten sonra etrafı emniyet şeritleriyle çevrilen kaldırımlara aylardır tek bir kazma bile vurulmaması tepkilere neden oluyor.

Yapraklı yolu üzerinde bulunan ve inşaat temeli için açılan yaklaşık3,5 metrederinliğindeki alan üzerine kayan yolda mahalle sakinlerinin can güvenliği bulunmazken, yolda aylardır herhangi bir çalışma yapılmaması da dikkat çekiyor.

Kaldırımı çöken yolda evlerine gitmek isteyen vatandaşlar ya karayolunu kullanmak zorunda kalıyor ya da kayan kaldırım üzerinden geçmeye çalışıyorlar. Özellikle çocuklar için büyük tehlike arz eden yolda aylardır yapılan tek çalışma olan güvenlik bantları da vatandaşlar tarafından kopartılınca, yoldan geçenler Azrail’le burun buruna geliyor.

Adeta ölüme davetiye çıkartan yolda önlem alınmaması dikkat çekerken, vatandaşların çöken kaldırımı kullanması da olayın önemini açıkça gözler önüne seriyor.

AKP Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz geçtiğimiz günlerde milletvekilliklerinin 55 günlük değerlendirmesini yaparak, “Önce ana yolları sonra bağlantı yolları olmak üzere tüm yolların yapılması için büyük çaba harcayacağız” demişlerdi. Aylardır onarım bekleyen Çankırı-Yapraklı karayolu üzerinde bulunan çöken kısım için ne gibi bir çalışma gerçekleştirecekleri ise merakla bekleniyor.