Birlik seçimi Pazar günü

Çankırı Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Osman Karadeniz gazetemizi ziyaret ederek gazetemiz İmtiyaz Sahibi Kazım Kayıkçı ve Yazı İşleri Müdürümüz Çetin Kapdan ile bir süre sohbet etti.

4 Mayıs 2014 Pazar günü birlik seçiminin yapılacağını dile getiren Karadeniz, “Tüm basın mensubu arkadaşları ve sizleri aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Meslek odaları seçimlerinin 4 yılda bir yapıldığı da aktaran Karadeniz, “Merkezde 6 ve ilçelerde de 8 olmak üzere 14 odamızda seçimlerimizi tamamladık. Gerçekleştirilen oda seçimleri sonunda 26. olağan genel kurulumuzu 4 Mayıs 2014 tarihinde yapacağız” dedi.

2010 yılında göreve geldiklerinden bu yana herkese eşit mesafede olduklarını da aktaran Karadeniz, “Bu zamana kadar her alanda var olduk ve herkesi kucakladık” dedi.

Gazetemiz sahibi Kazım Kayıkçı’nın “İş yeri açılışları ve cenazelere katılmanın yanında esnafların sorunlarını ele alacak bir çalışma ya da proje yaptınız mı?”  sorusu üzerine Karadeniz, “Çeşitli eğitim çalışmalarımız oldu. Örneğin hijyen eğitimi düzenledik,       KOSGEB ile birlikte girişimcilik eğitimi verdik. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi gerçekleştirdik. Fakat iş sağlığı ve güvenliği eğitimine o kadar esnafımıza bilgilendirme yapmamıza rağmen katılım çok az oldu” dedi.

Çankırı esnafının genelde zor durumda olduğunu da aktaran Karadeniz, özellikle AVM’lerin şehir merkezine yapılmasının son derece yanlış bir uygulama olduğunu aktardı.

ESNAF (6)

Yazarlarımız Hakkında