Birim şefleri Eğitim Bir Sen’i ziyaret etti

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan birim Şefleri Eğitim Bir Sen Çankırı Şubesini ziyaret ederek Şube Başkanı Kasım Karatekin ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşerek sorunlarını anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan Eğitim Bir Sen ve Türk Eğitim Sen’e üye olan birim şefleri ortak hareket ederek Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Kasım Karatekin’e çalışma şartları, görev tanımları, özlük hakları ve karşılaştıkları mağduriyetler hakkında taleplerini ilettiler.

Birim şefleri sorunlarının sadece İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile sınırlı olmadığını tüm ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki şeflerinde aynı sorunlar la karşılaştıklarını ifade ettiler.

Birim şefleri adına söz alan Milli Eğitim Müdürlüğü muhasebe birim şefi Kadir Yallıç  özlük haklarının iyileştirilmesi için sendikalarının desteği istediklerini, hali hazırda Maliye Bakanlığında olduğu söylenen ek ders taslağının bir an önce çıkartılması ili ilgili makamlar ve genel merkez bazında görüşmelerin bakanlıklarla yapılmasını talep ettiklerini ifade etti.

Hizmetiçi Birim Şefi Turgut Özkan’da söz alarak şeflerin görev tanımlarının olmadığını atamalar başta olmak üzere hangi kriterlerin dikkate alınarak seçimlerin yapılacağı gibi bir çok belirsizliğin olmasından dolayı huzurlu bir şekilde çalışamadıklarını belirtti.

Gıyasettin Akyel’de aslında tüm özlük hakları ile ilgili bir yasal düzenlemenin yapılmasını gerektiğini sadece ücret yönetmeliği ile sorunların geçiştirileceğini asıl iyileştirmenin maaşa yansıtılarak yapılması gerektiğini ifade etti.

Eğitim Bir Sen Çankırı Şube Başkanı Kasım Karatekin tüm bu anlatılanları dikkati bir şekilde dinlediğini ve not aldığını belirterek,  sendikalarını ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduklarını, zaten Memur Sen olarak şeflerin özlük hakları başta olmak üzere tüm eğitim çalışanları ile ilgili çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti.

Ayrıca tüm sorunların birinci elden anlatılmasının da ayrı bir önemi olduğunu söyleyen Karatekin bu yapılan ziyaretle daha geniş bir bilgiye sahip olduğunu ve konunun takipçisi olacaklarını hatta bunun için geçtiğimiz Salı günü yapılan memur ve hizmetliler toplantısında da alınan kararlarla ilgili detaylı bir raporun hazırlandığını ve şeflerle ilgili konunun da ele alınarak  bir heyetin Genel merkeze gönderileceğini, arzu etmeleri halinde bu komisyonun içine birde şeflerden bir temsilcinin bulunmasının yerinde olacağını ifade etti.

Eğitim Bir Sen Başkanı Kasım Karatekin asıl önemli olanın Milli Eğitim için hizmetli, memur, şef, öğretmen gibi ayrımların yapılmadan “Eğitim Çalışanı” kavramının pekiştirilmesidir diyerek sözlerine son verdi.

Çay ve ikramın ardından Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan birim şefleri müsaade isteyerek Eğitim Bir Sen Çankırı Şubesinden ayrıldılar.

Yönetim kurulu olarak tüm eğitim çalışanlarının yanında olduğumuzu bir kez daha seslendirmek istiyoruz. Çünkü herkesin rahat, huzurlu ve geleceğinden emin bir şekilde yaşamaya hakkı vardır.

 

 

**

“Gönül Sohbet Ve Beraberlik İster Yemek Bahane”

Atkaracalar ve Kurşunlu ilçe Eğitim-Bir-Sen teşkilatlarının ortaklaşa tertip ettikleri yemekli paylaşım toplantısına Çankırı Eğitim-Birsen  yönetim kurulu ile birlikte kadın kolları da katıldı…

13 Nisan 2011 tarihinde Atkaracalar ve Kurşunlu ilçe teşkilatlarımız ile okul/kurum temsilcileri tarafından yapılan toplantıya katılım yoğun oldu

Şekerler Dinlenme tesislerinde yapılan toplantıya çok sayıda üye ile yönetim kurulumuz ve kadın kolları katıldı.

Toplantı da il yönetim kurulundan sırası ile Mehmet Marancı, Arif Kırkpınar, Ahmet Dönmez, Mustafa Abra ve kadın kollarını temsilen Bedriye Karakoç birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalarda ağırlıklı olarak bu tür toplantıların sadece yemeklerin yendiği, çayların içildiği etkinliklerin olmaması gerektiği, aksine bu toplantıların herkesin iş yoğunluğundan dolayı küçük bir gülümsemeyi eksik ettiği veya merhabasını söyleyemediği kişilerle bir araya gelmenin mutluluğunu paylaşmalarının gerekliliği ifade edildi.

Yönetim kurulu üyelerimizin ardından Kadın Kollarını temsilen Bedriye Karakoç, söz alarak burada olmanın mutluluğu ve heyecanını duyduğunu belirtti. Ayrıca kadın kolları olarak tüm ildeki bayan üyelere imkanlar ölçüsünde yanlarında olduklarını ve her türlü desteğin imkanlar ölçüsünde verilebileceğini ifade etti.