Dunlop
featured

“Bir ihmal varsa takipçisi olacağız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Adnan Taha Tuğrul, Sultan Ceylan’ın vefatı nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını ve olayın takipçisi olacaklarını dile getirdi. Konu hakkında basın açıklaması yapan Tuğrul şunları dile getirdi: “Giresun’dan öğrenim için Çankırı’ya gelen ve burada Karatekin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi felsefe bölümü 4’ncü sınıfında okuyan arkadaşımız Sultan Ceylan, kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle birkaç gün önce rahatsızlanarak hayatını kaybetmiştir. 21 Kasım 2014 tarihinde Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’nda rahatsızlanan arkadaşımız için 112 Hızır Acil Servisine haber verilmiş. Hızır Acil servisi yetkilileri, saat 16.59’da Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’ndan yapılan bayılma ihbarı üzerine Kırk evler Devlet Hastanesi’nden olay yerine hareket etmişlerdir. Ancak kent içi trafik nedeniyle ambulansın 11,5 kilometrelik mesafeyi 13,5 dakikada aldığı iddia edilmektedir. Olay yerine gelindiğinde iddiaya göre yanlış yönlendirme nedeniyle 6,5 dakika kaybedilmiştir. Ve kardeşimiz bu şekilde Çankırı Devlet Hastanesi yoğun bakıma kaldırılmış ancak arkadaşımız, tüm müdahalelere rağmen saat 09.45’de hayatını kaybetmiştir.
Herkesin bir öyküsü vardır aslında. Uzun ya da kısa, iyi ya da kötü, iz bırakan, anımsanan ya da silik ve anımsanmayan. Öyküler, genellikle sahiplerince değil, başkaları tarafından yazılır. Ama Sultan öyküsünü kendi yazanlardandı. Çünkü o, öyküsünü yazacak kadar, kendini, hayattan ne istediğini bilen, cesaretle olayların üzerine yürüyen, kararlı, kişiliği sağlam, dürüst, yürekli ve keyifli bir arkadaşımızdı. Sultan’ın öyküsü gerçekten çok kısa fakat iz bırakan bir öyküydü. Yaşasaydı, öykünün daha da zenginleşeceği, daha da kalıcı izler taşıyacağı kesindi. Ne var ki Sultan, çok genç yaşta aramızdan ayrıldı ve bizi yalnız bıraktı. Öyküsü öksüz kaldı.
Giresun’dan öğrenim için Çankırı’ya gelmişti. Bu güzel ve ufak şehre tam 4 yılını sığdırmıştı. Buranın ayazına alışmıştı ve bilemezdi ki burada bir gün hayatını kaybedeceğini. Ve okuduğu üniversitede bir gün kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle rahatsızlandı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırıldığı andan sabaha kadar başında beklediğimiz bir umut tekrar kalbi çalışacak diye doktorlara yalvardığımız arkadaşımız şimdi aramızda yok. Sultan kardeşimizi ebediyete uğurlarken biz sıra arkadaşları olarak yanında bulunmanın huzurunu yaşadık. Buradan gece çıkıp gittiğimiz Giresun’da bizi onu her şeyden çok seven bir şehir karşıladı ve Giresun kollarını yiğit kardeşimiz için açtı. Giresun’dan sonsuza uğurladığımız kardeşimize tekrar cenabı Allah tan rahmet ve kederli ailesine sabırlar diliyorum.
O bizim arkadaşımızdı o bizim bir parçamızdı. Yaşanan bu elim olayla ilgili Çankırı Valimiz Sayın Vahdettin Özcan bir soruşturma başlatmış bulunmaktadır. Bizde onun arkadaşları ve Öğrenci Konseyi olarak bu işin takipçisi olduğumuzu beyan eder ve ortada bir ihmal varsa bunu yapanların gerekli cezaları alacaklarından şüphemizin olmadığını kamuoyuna duyururuz.
Biz Sultan’ın arkadaşları olarak içinde bulunduğumuz acının bir tarifi yok. Allah’dan Sultan kardeşimize rahmet, değerli ailesine ve arkadaşlarına sabır temenni ederiz”
sulatn (1)