Dunlop
featured

“Bilim adamlarını hafiflikle suçlamak asıl hafifliktir”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş’a sahip çıkarak, Rektör hakkında söylemlerde bulunan Milletvekili Av. İdris Şahin’e ve Belediye Başkanı İrfan Dinç’e göndermede bulundu.
MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, İl Özel İdaresi’nde düzenlenen MHP İl Genel Meclisi Grup toplantısına katılarak, son zamanlarda yaşanan gelişmeler hakkında basın toplantısı yaptı.
“Bürokrasi görevlilerini incitmenin hiçbir kimseye faydası olmayacağı gibi Çankırı’ya da zarar verdiğini” belirten MHP İl Başkanı Başkan Bayındır “3 bin öğrenciye fon dağıtıldığını söyleyenlerin, bilim adamları ile ilgili bir açıklama yaparken onları kıracak, incitecek, çalışma şevklerini kıracak sözler söylemesi akıl karı değildir. Bilim adamlarını hafiflikle suçlamak asıl hafifliktir. Çankırı’ya hizmette en üst kademede görev alan insanın, bu hizmetin gelmesi için ortak akılla, sağlıklı bir diyalogla, güzel bir üslupla, birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmesi hepimizin yararına olur. Hizmeti şiar edinmiş bir insanı, iki ağaç yüzünden incitmek kime ne fayda, sağlayacaktır. Bunları doğru bulmuyoruz. Bu cümleleri sarf edenleri aklı selime davet ediyorum.” dedi.
Bayındır, “İşiniz düştüğünde, beklentiniz olduğunda ve seçim sürecinde sarmaş dolaş olup, her öğrenciye 300 TL yardım kuponu toplam 900 bin TL gibi bir para dağıtırken, öğrencilerin kara kaşına, kara gözüne hayran olduğunuz için mi dağıttınız? Siz önce bu paraların ne maksatla yapıldığını ve toplam ne kadar olduğunu açıklayın. Çankırı’ya hizmet noktasında Genel Bütçeden gelen payı, vatandaşların emlak ve su giderlerinden toplanan payı, öğrencilere dağıtmak neyin ifadesidir. Seçime kadar üniversite ile bir olup, seçim sonrası böyle açıklamalar neyin nesidir” diyerek “12 yıllık iktidarları döneminde ne istediler de vermedik şeklinde söylemlerde bulunanların siyaset anlayışının iş bitinceye kadar olduğunu hep birlikte görüyoruz.” dedi.
Milletvekili İdris Şahin’in Uluyazı ve AVM yerinin yanlış olduğu söylemlerine de tepki gösteren Bayındır “Dün ile bugün arasında bir bağlantı kurarak, dün söylenenleri bugün karşılaştırdığımızda iradenin nasıl kullanıldığı, ya da işine gelinmediği zaman yakın arkadaşların nasıl yalnız bırakıldığını, ben yoktum, ben içinde yoktum diyerek küçük polemiklerle kaçmaya çalışıldığını görünce, siyasilerimizin basiretsizliğine şahit oluyor ve buna da çok üzülüyoruz. Üniversite’nin yerini Rektör bey ben burayı istiyorum, burayı bana verin diyerek mi aldı. Üniversite’ye o araziyi kim tahsis etti? Üniversite’nin gelmesi noktasındaki hazırlanan bütçe, eğer bir siyasi irade ise bu siyasi irade de ben burayı beğenmedim, ben burayı istemiyorum diyenlerin payı yok mu? Çankırı’da birlik ve beraberlikten bahsedeceksiniz, bürokrasinin millete hizmeti esas almasını gerektiğini söyleyeceksiniz, sonra da burayı beğenmedim, ben burada olmasın diye söylemiştim, uyarmıştım gibi kaçamak sözlerle yakın arkadaşlarınızı ya da bu iradeyi gerçekleştirenleri suçlayacaksınız. Bu son zamanlarda AKP genelinde yaşanan akıl karışıklığı, siyasi gelecek endişelerinin yansımasıdır.” dedi.
mhp (5)x