Biçilmeyen çimler tohum oldu

Ilgaz ilçe merkezindeki bulunan çim sahanın çimleri yaklaşık 3 aydır biçilmeyi bekliyor.

Saha görevlileri Çankırı’dan makine bekleye dursunlar sahanın çimleri tohuma kaçmış durumda. İşte spora verdiğimiz değerin en güzel örneği Ilgaz’da görülüyor. Sahası bile biçilemeyen çim sahada önümüzdeki günlerde futbol karşılaşmaları yapılacak. Öte yandan saha kenarında bulunan boş spor alanın asfalt işi ise tüm sözlere rağmen yapılmadı.5 santimetre kalınlığındaki bir sıcak asfalt tüm Ilgazlı gençlerin ve çocukların bu alanda birden fazla sportif faaliyette bulunması acısından büyük önem taşımaktaydı.

Sadece 360 ton sıcak asfaltın maliyeti ise karayolları yetkililerinin hesaplarına göre 30 bin lira civarında bulunuyordu.

Öte yandan Ilgaz Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan ve bakanlıkça desteklenmesine karar verilen “Gençlerimiz şiddetten uzak ve Etik Bakış Açısı ile düzenli spor alışkanlığı kazanıyor”projesi ise merakla bekleniyor.

Önceki müdür Engin Kaya’nın Mudanya’ya kendi isteği ile gitmesinin ardından Ilgaz’a spor müdürü halen atanamadı. Atamanın olmaması işlerin ağır aksak gitmesine  neden oluyor.