Dunlop

Biçerdöver Operatör Sayımız Günden Güne Artıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü İşbirliğince düzenlenen biçerdöver operatörleri yetiştirme kursuna katılarak, yapılan sınav sonucunda başarılı olup, belge almaya hak kazanan 16 kursiyere, düzenlenen törenle belgeleri verildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde düzenlenen törene; İl Müdürü Metin Karaoğlanoğlu, Halk Eğitim Müdür Vekili Hasan Kocaoğlu, İl Müdür Yardımcısı Halil Tekin, Şube Müdürleri, öğreticiler, personel ve kursiyerler katıldılar.

Törende, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Metin Karaoğlanoğlu yaptığı konuşmada; “Hasatta dane kaybının öneminden bahsederek gerek operatörlerin ve gerekse çiftçilerinin eğitiminin çok önemli olduğunu” belirtti. Bu çerçevede bu güne kadar Merkez ve İlçelerimizde 15 adet biçerdöver operatör yetiştirme kursu açıldığını ve bu kurslara 199 kursiyerin katıldığını, başarılı olan 187 kursiyerin operatör belgesini aldığını, bundan sonra da bu tür kursların ve çiftçi eğitimlerinin devam edeceğini söyledi.

Düzenlenen törende kursiyerler adına söz alan Emin Çilali; “13 işgünü süren kursta birçok yeni bilgiler öğrendik. Eksikliklerimizi gördük. Bize öğretilen teorik ve uygulamalı bilgileri hasat sırasında sahada uygulayarak ülke ekonomisine katkı sağlayacağız. Bizlere bu imkânları sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Başarılı olan kursiyerlere sertifikalarının dağıtımıyla tören sonlandı.