Berçin güven tazeledi

Has Parti Çerkeş ilçe kongresi gerçekleştirildi. Çerkeş Belediyesi toplantı salonunda hafta sonu yapılan kongre sonunda kurucu ilçe başkanı Münir Onur Berçin, tek liste olarak girdiği seçimde ilçe başkanlığına yeniden seçildi..
İlçe kongresinde konuşma yapan İlçe Başkanı Münir Onur Berçin, “Önümüzdeki dönemde kapı kapı dolaşarak partimizi ve parti programımızı anlatacağız, Yeni anayasa hakkında hazırlamış olduğumuz kitapçık önümüzdeki hafta Çerkeş’teki kanaat önderlerine takdim edeceğiz. Kongremizin Çerkeş ilçemize, Çankırı’mıza ve tüm Türkiye’ye hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

İlçe kongresinde konuşan Has Parti İl Başkanı Şevket Koç ise, “1 Kasım 2010 yılında kurulan Has Parti, daha 1 yaşında bir parti olmasına rağmen her gün yeni taraftarlar kazanmaya devam etmektedir. Bizler Türkiye’nin siyasi yapısını değiştirmek için siyaset yapıyoruz. Eski tarz siyasetlerle sorunların çözülemediği ortaya çıkmıştır. Halkımızın teveccühü bizlere her geçen gün yeni yol arkadaşları kazandırmakta ve her gün bardak biraz daha dolmaktadır. Ve arkadaşlar zaman has partimizin lehine işlemektedir.  Gerginlik oluşturan, kutuplaştıran siyasete karşı has parti derleyip toparlamak için siyaset yapmaktadır.

Kıymetli misafirler, rakamlara baktığınızda güllük gülistanlık olarak sunulan Türkiye ekonomisi filli hayatta hiç de öyle değildir. Çankırı merkez ve ilçelerinde işim iyi diyen esnaf sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır.
Çerkeş’de kurulan organize sanayi bölgesi ilçenin gelişimi için aktif bir rol üstlenememiştir. Altyapısı tamamlanmış elektrik ve suyu hazırlanmış toplam 900 dönümlük Çerkeş O.S.B’nin 600 dönümlük kısmı tek firmaya verilmiş. Şu anda Çerkeş OSB’de 200 dönümlük gir arazi kalmış durumda. Ayrıca Çavundur OSB’nin de yeniden programa alınması Çerkeş’teki OSB’yi baltalamıştır.
Hayvancılık konusunda ise arazi üretilememesi de bu sektöre girecek yatırımcıların önünde büyük bir engel teşkil etmektedir.
Yaşanan en büyük sorunlardan biri de tüm Türkiye’de olduğu gibi Çankırı’da da yaşanan öğretmen açığıdır. Hükümet adeta kendisiyle muhalefet yapmaktadır. Bir önceki bakanın söz verip atamadığı öğretmenler için geldiği ilk gün öğretmenlerden özür dileyen milli eğitim bakanı sayın Ömer Dinçer, ardından yaptığı yurt dışı gezisinde atamayan öğretmen sorunu diye bir sorunumuz yok diyerek hem kendisiyle hem de hükümetiyle çelişmiştir.

Öğretmen atamalarının acilen yapılması şarttır. Hem okullarını bitirmiş, iş imkanına kavuşmayı bekleyen on binlerce eğitim gönüllüsü için, hem de öğretmen açığı olan il ve ilçelerde eğitim kalitesinin arttırılması için biran önce bu atamaların yapılması gerekmektedir” dedi