Beni Evlendirin

Tekirdağ’da düzenlenen Özel Olimpiyatlar Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi olan Çankırı Belediyesi Özel Sporcular Voleybol Takımı, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’i makamında ziyaret etti.

17 farklı takımdan 172 zihinsel engelli sporcunun yarıştığı şampiyonada ikincilik elde eden Çankırı Belediyesi Özel Sporcular Voleybol Takımı antrenörü Fatma Doru, takıma verdiği desteklerden dolayı Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ederken, özel sporcuların imkân verildiği ölçüde birçok engeli aştıklarını söyledi.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ise elde edilen başarının tesadüf olmadığını belirterek, sporcuları tebrik etti. İmkânları ölçüsünde özel sporculara her branşta destek vereceklerini ifade eden Başkan Dinç, “Yavrularımızın şuanda gözlerinden okunan bu mutluluğu, bence bir ömre bedeldir.  Ben bu gençlerimizin her branşta başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu anlamda belediye olarak her alanda, her spor branşında onlara olanak sağlayacağız. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” diye konuştu.

“Beni Evlendirin” Talebi

Belediye makamında sporcu ailelerinin de katıldığı toplantıda İsmail Koç isimli engelli bir sporcunun ‘Beni evlendirin’ talebi gülüşmelere neden oldu.

Sohbet havasında geçen toplantıda Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç sporcularla ve sporcu aileleriyle uzun süre sohbet etti. İsmail Koç isimli engelli bir sporcu annesinin ‘Başkanım İsmail çok ekmek yiyor. Böyle devam ederse formunu koruyamaz ve spor yapamaz. Başarılı olabilmesi için daha az ekmek yemesi lazım. Beni dinlemiyor başkanım, siz sözlerseniz sizi dinler’ sözleri üzerine lafa giren genç sporcu Koç, boynunda asılı madalyayı göstererek kendisinin başarılı olduğunu belirtti.

Başkan Dinç’le uzun süre sohbet eden Koç, Başkan Dinç’e parmaklarında yüzük olmadığını göstererek bekâr olduğunu ve evlenmek istediğini ifade etti.

Talebi gülücüklerle karşılayan Başkan Dinç ise düğün masraflarını bizzat üstleneceğini belirterek, “İsmail eğer sevgilin varsa gerisini bana bırak. Ben gereken ne varsa yapmaya razıyım” dedi.  Genç sporcunun ısrarı üzerine özel kalem müdürüne talimat veren Dinç, sporcunun evini ziyaret ederek konuyu ailesiyle özel olarak görüşeceğini söyledi.

Çeşitli ikramlarla devam eden toplantının sonunda Çankırı Belediyesi Özel Sporcular Voleybol Takımı, Belediye Başkanı İrfan Dinç’e forma hediye ederken, Başkan Dinç de sporculara çeşitli hediyeler verdi.