Dunlop
featured

Belediyenin Yüzme Kursu Kayıtları Başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Belediyesi’nin düzenlediği yüzme kursu kayıtları başladı.
Birbirinden farklı aktiviteleri bünyesinde buluşturan Belediye, Kadın Eğitim Kültür Merkezinde yüzme kursları düzenledi. Kayıt işlemlerinin başladığı yüzme kursları için 5 Ocak Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvuru yapılabilecek. 6 Ocak’ta başlayan dersler Salı ve Perşembe günleri 10.00-12.00, 15.30-17.30 ve 18.00-20.00 saatleri arasında üç seans olarak gerçekleştirilecek.
Katılımcılar, alanında uzman 3. kademe yüzme antrenörü eşliğinde yapılacak yüzme kursları için aylık 80 TL ödeyecek.
Anne Adayları da Yüzecek
Anne adaylarına süt yardımı yapan Çankırı Belediyesi, Çankırı’da yaşayan hanımlar için düzenlediği yüzme kurslarında hamile kadınlar için de ayrı seans düzenledi. Anne adaylarının kayıtları 9 Ocak Cuma günü mesai bitimine kadar alınırken; seans saatleri Cumartesi günleri 10.00-12.00 arasında ve aylık ücreti de 40 TL olarak belirlendi.
Serbest klor değerleri ile suyun mikrobiyolojik özelliklerine ait testlerin düzenli olarak yapıldığı havuzda anne adayları ve kursa katılan hanımlar, karasal iklimde kışın yüzmenin tadına varacak.
Kadınlar Aqua Jim ile Rahatlayacak
Çankırı Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezi, bünyesinde düzenlenen kursların dışında yüzme kursları kapsamında açılan üç farklı kategori ile hanımların vazgeçilmez mekanı olma konusundaki iddiasını devam ettiriyor. Yüzme kursu kayıtlarını başlatan belediye, havuzda yapılan Agua Jim sporu ile farklılık yaratmaya hazırlanıyor.
Su içinde yapılacak egzersizlere; ev hanımları Cuma günleri 13.00-15.00, çalışan hanımlar ise Pazar günleri 13.00-15.00 seanslarına katılabilecek. Kursiyerler, Agua Jim için aylık 40TL ödeyecek.
İnsanı hem psikolojik hem de fiziksel açıdan rahatlatan jimnastik hareketlerinin havuzda yapılmasını sağlayan Aqua Jim ile kursa katılan kadınlar, suyun kaldırma kuvveti sayesinde hareketlerden maksimum derecede fayda sağlayacak. Genellikle 1 metre 50 cm derinliğindeki havuzlarda yapıldığından kursiyerlerin boyunun bu oranın üzerinde olması gerekiyor.
Yüzme kurslarından faydalanmak isteyen hanımlar; sağlık raporu, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ile Çankırı Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezine başvuru yapabilecek. Kursiyerler, yüzmek için uygun kıyafet ve bone ile derslere katılacak.