Dunlop
featured

Belediyeden Engellilere “Gönüllü” Destek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Belediyesi engelli çocuklara yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığı çalışmalarına devam ediyor.
Her yıl düzenli olarak kırtasiye yardımı yapan Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, bu yıl Belediye Kız Öğrenci Koordinasyon Merkezi ile ortaklaşa oluşturduğu kampanya kapsamında engelli öğrencilere iş eğitim malzemeleri ve kırtasiye seti yardımı yaptı.
Üniversiteli kız öğrencilerden oluşan gönüllüler grubu öncülüğünde Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu Özel Eğitim Sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ziyaret edilerek, kendilerine hediyeler verildi. Engelli öğrencilerin el becerilerini geliştirmek ve sosyal etkinliklere katılımını sağlamak amacıyla ortaokulda 7 ve ilkokulda 10 öğrenci olmak üzere toplam 17 engelli öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
Gönüllülerden oluşan üniversite öğrencilerinin hediyelerini verdiği öğrenciler aldıkları hediyeler karşısında çok mutlu olduklarını belirttiler. Engelli çocuklarla yakından ilgilenen gönüllü üniversite öğrencileri böyle bir kampanyada yer almaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, engelli öğrencilerin diğer öğrencilerden hiçbir farkı olamayacağını dile getirdiler.
Hediyelerini alan ve mutlulukları gözlerinden okunan engelli çocuklar kendilerine sağlanan imkanlardan dolayı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ettiler.
belediye (1)