“Belediye yağmurun yağmasını mı bekliyor?”

Kurban Bayramı nedeniyle sokak ve caddelere kokudan girilemedi.

Kurban Bayramı nedeniyle sokak ve caddeleri saran ağır koku ve çöpler nedeniyle vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi. Havaların da aşırı sıcak olması nedeniyle bir çok sokak ve cadde de koku daha fazla yayıldı. Çöplerin de gelişi güzel bırakılması hastalığa davetiye çıkarırken bir çok vatandaş belediyeye tepki gösterdi.

“Halkımızın Kurban Bayramı’nı rahat, huzurlu ve sağlıklı geçirmesini sağlamak için tüm birimlerimiz, vatandaşımıza bir telefon kadar yakın olacak” sözlerine atıfta bulunan vatandaşlar, “Cadde ve sokakların durumu içler acısı. Neden günde iki yada üç kere çöp toplanmıyor? Sokaklar adeta leş gibi kokuyor. Bu durumu hesap edip 2-3 kere çöpleri toplamak çok mu zor? Sokak ve caddeler neden yıkanmıyor? Yoksa yağmurun yağmasını mı bekliyor Çankırı Belediyesi.

İnsanlar bırakın sokakta yürümeyi, bu sıcakta evlerinin  pencerelerini bile açamıyor. Her taraf sinek ve pis koku” dediler.

Bir çok vatandaş ayrıca, “Belediye birimleri bir telefon kadar yakın olacağına keşke sokaklarda olsaydı. Bu sorunlar belki yaşanmazdı” dedi