Belediye, Tasavvuf Musikisi ile Gönülleri Dinlendiriyor

Çankırı Belediyesi, düzenlediği birbirinden farklı etkinlikle Ramazan gecelerini renklendiriyor.

Mahalle iftarları ve kurulan Ramazan Sokağı’nın yanı sıra Salı ve Perşembe günleri Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesinde düzenlenen tasavvuf musikisi ve ney dinletisi gönülleri dinlendiriyor.

Teravih namazının ardından gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler de dinledi. Belediye Başkanı İrfan Dinç ev sahipliğinde gerçekleştirilen dinletiye bazı kamu kurum ve kuruluşların müdürleri de katıldı.

Muhabbet Sofrasına Gençlerden Yoğun Katılım

Çankırı Belediyesi tarafından verilen mahalle iftarlarında Ramazan coşkusu her geçen gün artarken Abdülhalik Renda Mahallesi Fidanlık Caddesi’ne kurulan iftar sofrasında gençlerin yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.

Yaklaşık 3 bin kişinin aynı sofrayı paylaştığı iftara katılan vatandaşlar, mahalleli olma kültürünü, birlik ve beraberlik duygularını yeniden yaşadı. İftar sofralarında halkla bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, bu yıl Ramazan programlarına gençlerin yoğun katılım göstermelerinden duydukları memnuniyeti belirterek yediden yetmişe herkesi belediyenin mahalle iftarlarına davet etti.

belediye (2)