Belediye kaldırdı, vatandaşlar yenisini yaptı

Çankırı’da milli atlet Süreyya Ayhan’ın kaldırılan heykelinin bulunduğu yere, gelinlik giymiş kardan kadın heykeli yapıldı

Heykeli gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını ifade ederek, kim tarafından yapıldığını bilmediklerini, fakat profesyonel bir çalışma olduğunu söylediler

Çankırı’dan yaklaşık 2 ay önce kaldırılan Süreyya Ayhan Kop’un heykelinin bulunduğu yere, yaklaşık3.5 metreboyunda kardan gelinlik giymiş bir kadın heykeli yapıldı. Ayhan’ın kaldırılan heykelinin bulunduğu yere, dün gece kim tarafından yapıldığı bilinmeyen gelinlik giymiş, elinde çiçek figürü bulunan kardan bir heykel yapıldı.

Sabah saatlerinde kardan yapılmış heykeli gören Çankırılı vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemezken, heykelin kim tarafından yapıldığını bilmediklerini, ancak profesyonel bir çalışma olduğunu söylediler. Öte yandan bazı vatandaşlar, kardan gelin figürünün yüzünün Süreyya Ayhan’a benzetilmeye çalışıldığını ifade etti.

Vatandaşlar, gelinlik giymiş ve üzerinde işlemeler bulunan çok güzel bir kardan heykel olduğunu ifade ederek, ”Sabah gördüğümüzde çok şaşırdık. Kimin tarafından yapıldığını bilmiyoruz. Ama çok güzel olmuş. Kim yaptıysa eline sağlık” dediler.

Çankırılı olan milli atlet Süreyya Ayhan Kop’un heykeli, bulunduğu yerden belediye tarafından yaklaşık 2 ay önce kaldırılmıştı.