Dunlop

Bayramın İlk İki Günü Otobüsler Ücretsiz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; Çankırı’da Ramazan Bayramı’nın ilk iki günü toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet verecek.

Geçmiş yıllarda başlattıkları uygulamayı bu yıl da devam ettireceklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “Hemşerilerimizin bayramda yakınlarıyla rahatça görüşmesini ve bayramlaşmalarını sağlamak amacıyla bayramın 1. ve 2. gününde şehir içi otobüsleri ücretsiz olacak. Ayrıca; şehir mezarlığına yapılacak ziyaretlerde de; arife günü saat 10.00 ile 16.00 arası belediye binası yanından kaldırılacak otobüslerle halkımızın rahatça ulaşımını sağlayacağız.” dedi. Tüm vatandaşların bayramını da kutlayan Başkan Dinç “Birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğimiz, manevi ikliminden hep birlikte istifade etmeye çalıştığımız Ramazan ayının sonuna gelerek bir bayramı daha görmenin sevincini yaşamaktayız.

Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ve iftar sofralarıyla, yeni gönül köprülerinin kurulmasını ve hemşerilerimizin birbirlerine daha da yakınlaşmalarını üst seviyede sağlayarak halkımızdan tam not aldığımızı düşünmekteyim. Çankırılıların etkinliklere olan ilgi ve duyarlılığının muhteşem olduğunu iftiharla söylemek istiyorum.

Bu yıl Ramazan’da, özlemini duyduğumuz; paylaşma, kaynaşma, yardımlaşma ve dayanışma duygularının çok güzel örneklerine şahit olduk. Bu duygularla Yüce Rabbim bizi bayrama ulaştırdı ve bu gün daha büyük bir anlam kazandı.

Çankırılılar ve tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını kutlar, bu anlamlı günün en güzel duyguları beraberinde getirmesini ve sevdiklerinizle birlikte huzur dolu nice bayramlar yaşamanızı dilerim.” dedi.