Bayramda şehit yakınları unutulmadı

Her bayram olduğu gibi bu bayramda şehit yakınları unutulmadı. Ramazan Bayramı’nın 1. gününde Vali Vahdettin Özcan ve eşi Leyla Özcan, İl Müftüsü Arslan Türk ile birlikte Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke ile birlikte şehit yakınlarını ziyaret etti.

Bayramın ilk günü gerçekleştirilen ziyaretin ilki 1992 yılında Kayadere Silvan Köyü Hevder mevkiinde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Er Selim Çelikel’in annesi Munise Çelikel ve babası Recep Çelikel ziyaret edildi

Daha sonra 2004 yılında Horasan-Erzurum Karayolunda göreve giderken askeri araç kazası sonrasında şehit olan  Üçvş Yüksel Kaya’nın eşi Nigar Çelikel ve oğlu Alihan Çelikel ile şehidimizin annesi Hatice Kaya ve babası Ali Kaya ziyaret edildi.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde Vali Özcan  “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız adına sizleri ziyaret edip, bayramınızı kutlamak için buradayız. Vatanımız için canını feda edan şehitlerimizi minnetle ve şükranla anıyoruz. Sizlere sabır diliyoruz. Bayramınızı kutluyoruz” dedi.

Şehit yakınlarının sorunlarını da dinleyen Vali Özcan, konularla ilgilenileceğini belirtti