Bayramda Şehit Aileleri ziyaret edildi.

Vali Vahdettin Özcan ve Eşi Leyla Özcan, Çankırı Merkezde ikamet eden Şehit P.Kom.Onb.Satılmış Genç ve Şehit J.Onb.Mustafa Demir’in ailesini ziyaret ettiler.

Vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden şehitlerimizden bu bayram ilk ziyaret Şehit P.Kom.Onb.Satılmış Genç’in ailesine yapıldı. Şehidin eşi Semra Genç ve kızı Fatma Genç ziyaret edilerek, bayramları kutlandı. Şehidin İstanbul’da üniversitede okuduğunu belirten kızına Vali Özcan, başarılar diledi.

Daha sonra Şehit J.Onb.Mustafa Demir’in annesi Türkan Demir ve babası İzzet Demir ziyaret edildi. İzzet Demir oğlunun şehit olduğu olayı Vali Özcan’a anlattı. Vali Özcan, “Şehitlerimiz bizim de evlatlarımız, acınızı paylaşıyor, sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi.

Şehidin abisi Van ilinde görev yaptığını, depremde oturdukları evde çatlaklar oluştuğunu ve bu nedenle izin alarak Çankırı’ya geldiklerini, bayram sonu Van’a geri dönerek görevine devam edeceğini ifade etti. Vali Özcan, “Van İlimizde yaşanan deprem hepimizi üzmüştür, ancak tüm Türkiye Van’a yardım için seferber olmuştur. Sizlere ve tüm Vanlılara tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Vali Özcan, “Çankırı Valisi olarak ben ve arkadaşlarım sizlerin hizmetinizdeyiz. Valiliklerimizde Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüklerimiz kuruldu. Bundan böyle işlemleriniz size özel kurulmuş Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek. Sadece sıkıntılarınızda değil, her zaman kapımız açık, gönlümüz sizlerle. Tekrar bayramınız kutlu olsun” dedi.

Vali Özcan ve Eşi Leyla Özcan’ın Şehit Aileleri ziyaretine İl Müftü Vekili İsmail Aydoğan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Akkaya, Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdür Vekili İlyas Çakıroğlu da katıldı. Vali Özcan tarafından şehitlerimizin ailelerine çeşitli hediyeler takdim edilirken, İl Müftü Vekili İsmail Aydoğan tarafından şehitlerimiz için dua okundu.

1990 yılında Mardin Dargeçit’te teröristlerin kurduğu pusuyla şehit olan P.Kom.Onb. Satılmış Genç, evli ve 1 çocuk sahibi olup, 3 kardeşi bulunuyor. 1993 yılında Siirt Pervari’de teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan J.Onb.Mustafa Demir’in ise 2 kardeşi bulunuyor.