Bayram tedbirleri alındı

Kurban Bayramı tedbirleri alındı. Alınan tedbirler hakkında yazılı bir açıklama yapan Çankırı Valiliği şunları aktardı:

“Kurban Bayramının huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Bayram süresince sağlık hizmetleri acil servisteki görevli hekim tarafından, ambulans hizmetleri ise 112 Hızır Acil Servisince yapılacaktır.

Sağlık ile ilgili konularda vatandaşlarımızın müracaatları Sağlık Müdürlüğünün 184 ve Devlet Hastanesinin 213 10 98-213 14 10 nolu telefonlara yapılacaktır.

Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğünce vatandaşlarımızın alışverişlerinde fahiş fiyatla karşılaşmamaları için gerekli denetimler yapılacaktır.

Belediye Başkanlığı Veteriner Müdürlüğünce Kurban kestirecek olan vatandaşlarımıza; Veteriner Müdürü, Veteriner hekim, 1 tahsildar, 7 kesici ve 5 yardımcı eleman olmak üzere 15 personelle kesintisiz olarak hizmet verilecektir.

Vatandaşlarımız; Belediye hizmetleri ile ilgili olarak Bayram süresince ALO-153 ve ALO-185, herhangi bir yangın olayına karşı Alo 110 ve 213 11 11 nolu telefonları arayabilirler.

Bayramın huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesini sağlamak amacıyla Emniyet ve Jandarma sorumluluk bölgelerinde gerekli her türlü güvenlik önlemi alınmıştır. Asayiş ve Trafik hizmetleri ile ilgili konularda Jandarma bölgesinde ALO 156 nolu Jandarma İmdat telefonu ve Emniyet Müdürlüğünün Asayiş ve Trafik hizmetleriyle ilgili konularda ALO 155 nolu Polis İmdat telefonlarıyla iletişim sağlanacaktır.

Vatandaşlarımızın Elektrik arızaları ile ilgili konularda 444 4 372 numaralı Çağrı Merkezi telefonuna, doğalgaz ile ilgili konularda “187 Doğalgaz Çağrı Merkezi” telefonuna, başvurabileceklerdir”