Dunlop
featured

Başkan Dinç’ten meclise teşekkür

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantıları dün yapılan son birleşimle tamamlandı. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşime Belediye Başkanı İrfan Dinç’de katılarak meclis üyelerine kısa bir teşekkür konuşması yaptı.
Aşiyan kavşağı çalışmaları çerçevesinde hazine ait olan ve İl Özel İdaresi tarafından kullanılan alanın tahsisi konusunda meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Dinç, Aşişan kavşağı projesinin Çankırı açısından büyük bir önem arz ettiğini dile getirdi.
Çalışmanın tamamlanması sonrasında il merkezinde trafik akışı yönünden büyük bir rahatlamanın da yaşanacağını aktaran Dinç, “Yapıldığında sadece şehrin bu tarafı ile öbür tarafını bağlıyormuş gibi gözükse de, aslında şehrin dört bir yanını bir birine bağlayacak olan bir proje. Allahtan karayollarının ağı üzerinde olan bir proje. Yani hem Özel İdare hem de Belediye açısından kamulaştırma haricinde herhangi bir rakam çıkmayacak. Yaklaşık 15 milyonluk bir proje ve köprünün hem bu tarafı hem de öbür taraftaki ayakları ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar nihayete erdiğinde proje çalışması başlayacak. Kavşak tamamlandığında özellikle lise kavşağındaki trafik yoğunluğu %30 oranında azaltacaktır. Bu konuda başta İl Genel Meclisimizin, sayın valimizin ve İl Özel İdaremizin destek ve katkıları ile bize ait olan kısımlar sorunsuz bir şekilde çözülmüş oldu.
Bu şehri birlikte bir noktaya getireceğiz ve birlikte ayağa kaldıracağız. Şehrimizin birçok sorun ve problemleri var daha. El ele verdiğimiz müddetçe ve birlikte hareket ettiğimiz sürece, zaten bunun için buradayız hep birlikte, şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için” dedi.
Başkan Dinç konuşmasının sonunda meclis üyelerine zemzem suyu ve hurma ikramında bulunarak, hac farizası sırasında herkese dua ettiğini dile getirdi.
Başkan Dinç’in teşekkür konuşmasından sonra gündem maddeleri ele alındı ve Kurşunlu ilçesine bağlı Dağtarla köyünün ismi Çiyni, Eldivan ilçesine bağlı Oğlaklı köyünün ismi ise Alva olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündeme sonradan eklenen Çavundur köyündeki imar değişikliği maddesi ise incelenmek üzere Bayındırlık ve İmar komisyonuna havale edilirken gündemin son maddesinde gelecek ayki toplantı tarihi belirlendi. İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimleri 3 Kasım 2014 tarihinde başlayacak.
meclis1 (2)