Başkan Dinç “Proje Getirin, Lojistik Destek Verelim”

İlim Yayma Cemiyeti ve Çınar İzci Kulübünü makamında kabul eden Çankırı Belediye Başkanı İrfan  Dinç, öğretmen ve gençlere seslenerek “Bize proje getirin, bu projelere her türlü lojistik desteği verelim” dedi.

İlk olarak İlim Yayma Cemiyeti Çankırı Şube Başkanı Musa Çağlar ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul eden Başkan İrfan Dinç, İlim Yayma Cemiyetinin eğitim faaliyetlerine verdiği öneme dikkat çekti. Cemiyetin Çankırı’da aktif bir şekilde faaliyete geçmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Daha sonra Çınar İzci Kulübü ve oba başkanlarını kabul eden başkan Dinç’e, Gençlik Kulübü Müdürü Selahattin Sarıkaya, Çankırı Belediyesinin özellikle kültürel ve eğitim faaliyetlerine verdiği değeri takdire şayan bulduklarını ifade etti. Kulübün çalışmaları hakkında bilgi alan başkan Dinç, öğretmen ve gençlerden kendilerine proje getirmelerini isteyerek “Eğitim konularında bizlere sunulan projeleri değerlendirip bu projelere her türlü lojistik desteği vermeye hazırız. Yeter ki, bize proje getirin!” diye konuştu. Gençlerin okumaya ilgilerini artırmak için 18 Ayda 18 Proje içerisinde yer alan  ‘Uçak, Gemi, Tren’ projesinde uçağın kesilerek parçalara ayrılma işleminin devam ettiğini anlatan Dinç, daha sonra uçağın Çankırı’ya getirilerek yeniden birleştirilip çocuklar ve gençlerimizin hizmetine sunulacağı fonksiyonel bir mekan haline getirileceğini ifade etti.