Dunlop
featured

Başkan Dinç, “Biz projelerle uğraşıyoruz”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı İrfan Dinç yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere dün 80. Yıl Kadın Eğitim Merkezi’nde basın mensupları ile bir araya geldi.
Çalışan Gazeteciler Günü’nde Çankırı’nın emektar gazetecilerinden merhum Ali Kör’ü de anan Dinç, rahmetlinin eli ile tipo baskı yaptığı günleri hatırlatarak basının ne kadar ciddi bir aşama kaydettiğini dile getirdi. Gerçekleştirilen toplantı öncesinde tüm basın çalışanlarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Dinç, “Hangi şartlarda bu mesleği yaptığınızı bilen bir kişiyim. Zahmetli bir iş gerçekleştiriyorsunuz” dedi.
Çankırı basınının görevini layıkı ile yerine getirdiğini dile başkan Dinç, “Dürüst bir şekilde basın etiğine yakışır bir şekilde görevlerini yapmaktalar” dedi
Belediye çalışmalarına da değinen başkan Dinç, 2004 yılı öncesinde vatandaşın hava yerine zehir soluduğunu ve su yerine zehir içtiğini aktararak, “Bu iki unsur insan hayatı için son derece önemli ve biz bu konuda gerekli çalışmaları hayata geçirdik” dedi.
“Biz projelerle uğraşıyoruz” diyen başkan Dinç, “Bu şehir proje kavramı ile bizim dönemimizde tanıştı. Bizim tüm mesaimiz proje üretmekle geçiyor. Bu şehir için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz. Vatandaşımız 2004 yılı öncesi ve sonrasını rahat bir şekilde görebiliyor” dedi.
Aşiyan kavşağı çalışmaları hakkında da bilgi veren başkan Dinç, projenin onaylandığını aktararak, “Önemli olan buydu. Yakın zamanda da ihaleye çıkacak. Bu kavşak şehrin trafiğini önemli oranda rahatlatacak” dedi.
2017 yılında devlet demiryollarının 3 hemzemin geçitini kapatacağını da aktaran başkan Dinç bu konuda da çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getirerek, “lise kavşağı köprü projesini hayata geçireceğiz ve bu köprüyü de Devlet Demiryolları yapacak. Bu projeyi de bu yılın yatırım programına aldırıyoruz” dedi.
Uydukent projesi hakkında da bilgi veren başkan Dinç, “Gerçekleştirilecek olan çalışma hem Çankırı’ya hem de Yakınkent OSB için son derece önemli” dedi.