Basınspor fark yedi

Çankırı’da görme engelliler ile basın mensupları arasında golbol maçı yapıldı.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Görme Engelliler Golbol takımı ile Çalışan Gazeteciler Derneği üyeleri arasında Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda golbol maçı düzenlendi.

İlk kez gözleri kapalı bir şekilde böyle bir maç yapan basın mensupları zaman zaman zor anlar yaşarken, tribünlerdekilerin uyarısıyla kendi kalesini bulabildiler.

Maçın ilk yarısı 8-8 berabere biterken basın mensupları oyuncu değişikliği ile çıktığı 2. yarıya kötü başladı. İki tarafın da kazanmak için mücadele ettiği müsabaka 20-14 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Görme Engelliler Golbol takımının galibiyeti ile sona erdi.

Maçın ardından sporcular ve müsabakayı izlemeye gelenler, Çankırı Ziraat Odası tarafından ikram edilen tatlıları yedikten sonra bir sonraki maçta buluşmak üzere ayrıldılar.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çankırı’da ilk kez golbol organizasyonu başlattıklarını ifade etti.

Engellilerin golbola ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirten Yıldız, “Spor engellilerin hayatına çok önemli katkılar sağlıyor. Bugün engellilerimizin mutluluğunu hep birlikte gözlemledik. Umarız bu mutlulukları devam eder” dedi.

Basın mensuplarının önemli bir duyarlılık örneği göstererek, böyle bir maç organize ettiğini dile getiren Yıldız, “Bugünde basın mensupları ile görme engelliler arasında bir dostluk maçı organize ettik. Maçımız oldukça eğlenceli geçti. Basın mensuplarına duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz ” şeklinde konuştu.

Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Özgür Alantor ise golbol takımının yaklaşık 2 aydır antrenman yaptığını söyledi.

Gazeteciler olarak engellilerin bu çalışmalarına küçük de olsa bir katkı sağlamak istediklerini ifade eden Alantor,  “Biz de engelli kardeşlerimizin yaptığı bu çalışmaların tanıtımına katkı sağlamak onları motive etmek amacıyla böyle bir maç yaptık” dedi.

Maçın ardından iki tarafından çok mutlu olduğunu vurgulayan Alantor “Çok mutlu olduk, onlarda çok mutlu oldu. Günün en üzücü tarafı gazetecilerin yenilmesi oldu. Ama rövanş istedik inşallah rövanşta daha çok çalışıp yeneceğiz”

Alantor, engellilere bundan sonraki maçlarında başarılar dileyerek, kendilerinden Türkiye çapında başarılar beklediklerini söyledi.

Görme Engelliler Golbol takımı koordinatörü Kalender Şimşek de, basın mensuplarının kendileriyle maç yapmak istemesinin kendileri için bir ödül gibi olduğunu dile getirdi.

Çok mutlu olduğunu vurgulayan Şimşek, “Hayatımın en mutlu olduğum anlarından biri. Bazı zorluklara, gelmeyen arkadaşlara rağmen bu maçı yapmamız başarı. Basındaki arkadaşların da bize verdikleri destek oldukça mutluluk verici” dedi.

Şimşek, basın mensuplarının gözleri kapalı şekilde ilk maçlarını yapmalarına rağmen oldukça başarılı olduklarını söyledi.

golbal (5)