Başarılı Sporculara Ödül Töreni Düzenlendi

13-19 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Sporları Haftası etkinlikleri çerçevesinde Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yılın sporcuları ve enlerine ödül verildi.
Hasan Fehmi Gökşen Spor salonunda gerçekleştirilen törene Vali Vahdettin Özcan’ın yanı sıra Milletvekili Hüseyin Filiz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Vali Yardımcısı Zafer Engin, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Halil Altıntaş, Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Sülün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, (ÇASKF) Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal Kaman, Daire Amirleri, Sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal Kaman, “Hayatın her alanında olduğu gibi spor branşlarında da marifet iltifata tabiidir. Bu sebeple başarı gösteren sporcuların ödüllendirilmesi gelecekte ortaya koyacakları başarıları teşvik edecek, yeni başarılara vesile olacaktır. Çankırı Amatör Spor Kulübü Federasyonu (ÇASKF) olarak Dünya ve Avrupa Şampiyonasında İlimizi ve Ülkemizi temsil ederek göstermiş oldukları başarılardan dolayı sporcularımızla gurur duyuyor, bundan sonraki müsabakalarda başarılar diliyorum. Bu ödül töreninin gerçekleşmesinde başta Sayın Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılar sunarım” diye konuştu.
Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, “ İlimizde ilk defa yapılan bu ödül töreninin sporun gelişimi açısından ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz. Çünkü başarılı sporcularımızın ödüllendirilmesi hem o sporcularımızın çalışma azmini artıracak hem de diğer sporcularımız ve sporla tanışmamış gençlerimiz ve çocuklarımız için önemli bir teşvik olacaktır. Bugün itibariyle İlimizde lisanslı sporcu sayımız 11 bin 913’e, kulüp sayımız da 47’ye ulaşmıştır. Bu sayılar Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Ancak bizim için yetersizdir. 2015’teki en büyük hedefimiz sporcu sayımızı 15 bine kulüp sayımızı da 50’ye çıkarmaktır” dedi.
Yıldız, ayrıca ilimize yeni yapılan 2 bin 500 kişilik spor salonunun tamamlanmak üzere olduğunu, Atatürk Stadı’nın yenilendiğini ve İlçelerimize sentetik sahaların yapıldığını da belirterek sözlerini tamamladı.
Programa katılan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya ise, Çankırı ilinde tesis ve antrenör sayılarını artırdıklarını aktararak, “Bu tesisleri boş yere dursun diye yapmıyoruz. Anne ve babalara buradan sesleniyorum. Tesislerimiz 24 saat sizlerin emrindedir. Bizler spor yapmak isteyen herkesin hizmetçisiyiz. Yeterki çocuklarımız zararlı alışkanlıklardan uzak dursun ve sağlıklı bir nesil yeşitşsin” dedi.
“Hiçbir dönem spora yapılan yatırım bu dönemdeki kadar olmamıştı” diyerek sözlerine başlayan milletvekili Hüseyin Filiz, ” 50 yılda yapıla yatırımların daha fazlası bu dönemde yapılmıştır. Geçmişte alamadığımız paraları şimdi bir bir tahsil ediyoruz. Yapılan yatırımlar Çankırı’ya helal hoş olsun. Biz siyaseti laf üretmek için değil hizmet üretmek için yapıyoruz.
Bütün gençlerimizin, bütün sporcularımızın her daim arkasındayız. Sizin geleceğinizin teminatı olacağız. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
“Biz spora olan desteğimizi çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için yapıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Vali Vahdettin Özcan ise, “Yarınlarımızın daha aydınlık olması,donanımlı, çevik ve ahlaklı bir genç neslin yetişmesi için elimizdeki tüm imkânları kullanarak gayret sarf ediyoruz. Gerek Valilik projeleriyle, gerekse İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimizin kaynaklarıyla spor camiasına çeşitli destekler sunuyoruz” dedi.
“Spora ve sporcuya olan desteklerimiz konusunda devlet olarak bizlerde üzerimize düşen vazifeleri yerine getiriyoruz” diyen Özcan, ” İlimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine her yıl düzenli olarak İl Özel İdaresi kaynaklarıyla azımsanmayacak miktarda malzeme yardımı yapılmaktadır. Spora yapılan katkılar kapsamında alt yapı geliştirme çalışmaları İl Özel İdaresince yürütülen Çankırı Spor antrenman sahası hamdolsun ilimize kazandırıldı.Yine geçtiğimiz yıl içerisinde Gençlik ve Spor Bakanımızın katılımlarıyla gerçekleşen açılışta Gençlik Merkezi’mizi Çankırı gençliğine kazandırdık.
Ayrıca, tamamlanmasına çok az bir süre kalan 2500 seyirci kapasiteli Spor Salonumuz ile yenileme ve tadilat projeleriyle (FIFA) standartlarında bir sahaya, Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu (IAAF) standartlarında bir Atletizm Pistine kavuşturulan Atatürk Stadyumu’nun şimdiden Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.Kurşunlu İlçemize kazandıracağımız 500 seyirci kapasiteli tribün ve modern soyunma odaları bulunan sentetik çim futbol sahası ise ihale aşamasındadır. Çankırı Valisi olarak göreve başladığım 2011 yılında İlimizde mevcut doğal çim ve sentetik çim saha sayısı 4 iken bu sayı günümüz itibariyle 7’ye ulaşmıştır. İlimiz adına memnuniyet verici bir tablo, emeği geçenleri kutluyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, Amatör Spor Kulüplerine kupaları ÇASKF Başkanı Celal Kaman tarafından takdim edildi.
Sporcular tarafından yapılan cimnastik ve karate gösterileri sonrasında Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcularımız ile başarılı antrenörlerimize para ödülleri Vali Vahdettin Özcan tarafından verildi.
Kapanış konuşmasını yapan Vali Özcan, Çankırı’da 3 yılı aşkın süredir bulunduğu bu süre içerisinde bu geceki kadar mutlu olduğu başka bir gece olmadığını belirttikten sonra program sona erdi.
ödül1 (45)
ödül (15)