Dunlop

Başarılı eğitimcilere ödül

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı’nın 2012 LYS’de TM’de Türkiye 4.sü olması ve Ana-Kız Okuldayız Kampanyasında son bir yılda yakalanan büyük başarının ardından eğitimcilerin başarılarını kutlamak için bir  iftar yemeği verdi.

Yemeğin ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, göreve geldikleri son bir yıllık dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE yetkilileri tarafından birbirini destekleyen 8 yerel proje hazırlandığını anlatan Petek, “ Projeler uygulamaya konulmuş ve Ana Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası 548 belge ile 81. sırada olan ilimiz, Ağustos 2012 tarihinde 3012 belge ile 47. sıraya yükselmiştir.  AB projeleri hazırlama ile ilgili 440 katılımcıya eğitim verilmiştir. Bunun sonucunda 2011 yılında toplam proje başvurusu 11 iken, 2012 yılında34’e yükselmiş ve 2011 yılında kabul edilen proje sayısı 4 iken, 2012 yılında 9 olmuştur” diye konuştu.

Öğretmen ve yöneticilerle Deneyim Paylaşım Toplantıları yapıldığını belirten Petek, velilere rehberlik hizmetleri de sunulduğunu ifade etti.

Çankırı’nın tarihinde ilk kez 2012 LYS ‘de 4. sıraya yükseldiğini söyleyen Petek,  başarının kamuoyunda büyük bir sevinç ve heyecan yarattığını belirterek, mesai arkadaşlarına ve emeği geçenlere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan  da yaptığı konuşmada, başarının önümüzdeki yıllarda da devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Eğitimin önemine işaret eden Özcan, “Ana-Kız Okuldayız kampanyasında 81. sırada idik ve bu can sıkıcı bir tablo idi. Biz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kaymakamlarımız ve Halk Eğitim müdürlüğümüz ile yaptığımız koordineli ve planlı çalışma ile her köye gerekirse 3 defa giderek bu kampanyayı 47. sırada tamamladık, yine geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmaların üzerine katkı ve takip yaparak LYS ve SBS’de ve eğitimin tüm alanlarında başarılı olmak için sistemli bir çalışma içerisine girdik. İl Yönetimi olarak başarıyı ödüllendirmeye ve çalışanı takdir ve onore etmeye devam edeceğiz. Ben İl Valisi olarak bu başarılarda gayret gösteren il yöneticilerimize, Kaymakamlarımıza, okul yöneticisi, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından eğitime yaptıkları katkılardan dolayı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve İl Jandarma Alay Komutanı J.Albay Şakir Uslu’ya plaketleri verildi. LYS’de ve Ana-Kız Okuldayız Kampanyasındaki başarıya katkılarından dolayı, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Turgut Ünal, Yapraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, N.Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Güngör Çalışkan, N.Ok Halk Eğitim Merkezi Müdür V. Hasan Kocaoğlu, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Müdürü İsmail Başyiğit, Yapraklı ÇPL Müdürü Gürtürk Özdemir ve Maltepe Dershanesi Müdürü Cüneyt Polat’a başarı belgeleri Vali Özcan tarafından takdim edildi.