Bakan Yılmaz Kampüsü gezdi

-Bakan Yılmaz:  ”Kampüsün her aşamasında engelliler düşünülmüş”

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin 2012–2013 yılı akademik yılı açılışı için Çankırı’ya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, inşaat çalışmaları devam eden Uluyazı Kampüs alanında incelemelerde bulundu.

Kampüs alanında  yapımı devam eden binaları inceleyen Yılmaz, yapılanların oldukça güzel olduğunu belirterek, “Desteklerimizin bu şekilde verimli kullanılması bizi oldukça mutlu etti. Ayrıca çalışmaların tüm aşamasında engelliler düşünülmüş. Sizleri kutluyorum” dedi.

Yapım çalışmaları tamamlanan dersliklerde incelemelerde bulunan Bakan Yılmaz, ”Burada gördüğünüz yatırımlar kadar da, alt tarafta  var. Yani bir bu kadar yatırım da aşağıda. Bu yatırımların yapılmasında desteklerini esirgemeyen Başbakanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Kampüs alanı hakkında bilgi veren Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ise tüm çalışmalara sıfırdan başladıklarını ve gelinen noktada Kampüsün yavaş yavaş şekillendiğini belirtti. İnşaat çalışmalarının önümüzdeki yıl büyük oranda tamamlanacağını da ifade eden Rektör Savaş, kendilerine her aşamada destek veren Bakan Yılmaz’a teşekkür etti.

Bakan Yılmaz’a Uluyazı Kampüsü incelemelerinde Vali Vahdettin Özcan, AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, bazı akademisyenler ve kurum temsilcileri eşlik etti.