BAKAN EROĞLU “BELEDİYE BAŞKANI İRFAN DİNÇ’İ YAPTIĞI ÇALIŞMALARDAN DOLAYI KUTLUYORUM”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Çankırı’daki incelemeler kapsamında Çankırı Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret etti.

Belediye’ye gelişinde Belediye Başkanı İrfan Dinç, Meclis Üyeleri ve birim müdürleri tarafından karşılanan Bakan Eroğlu’na başkanlık makamında Başkan İrfan Dinç tarafından bakanlıktan talep edilen konularla ilgili bir dosya sunuldu ve özellikle içme suyu ve katı atık projelerinin tamamlanması noktasında önemli katkılarından dolayı teşekkür konuşması yapıldı. Aldığı desteklerden dolyı büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Dinç, şunları söyledi, “Sadece Çankırı Merkezi değil 3 ilçe ve 8 beldemiz ile birlikte 100 bini aşkın Çankırılı’ya sayenizde kaliteli içme suyu içiriyoruz. Sizlere daha halkım adına bir kez daha minnet ve şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Gerçekten sizlerin riske girmesi ve cesaretiyle şu anda su biz bu kaliteli suyu içiyoruz. Sayın Bakanım Hukuk Müşavirliği’nin olumsuz görüş vermesine rağmen risk aldı ve sorunları çözmüştür. Sayın Bakanım hem Çankırımıza menba kalitesinde suya kavuşturmanızdan dolayı hemde ekranlarda bunu model proje olarak çankırıyı gündeme getirmenizden dolayı ayrıyeten teşekkür ederim. Birinci önemli konumuz buydu halloldu Allah’a hamdolsun ikinci çok önemli bir konumuzda Sayın Bakanım yer altı şehir şebekemiz, kanalizasyonumuz, atık su arıtmamız ve yağmurlamamızla alakalı çok büyük problem yaşıyoruz oda yine himmetlerinizle İPA kapsamına girdi % 85’ini Avrupa Birliğinin karşılayacağı bir proje müşavirlik ihalesi bitti 10 bölge arasına girdik. Sayın Bakanım gerçekten himmetlerinizle İPA kapsamına sokmamız Çankırı Belediyesi için çok büyük bir olay.  Çünkü yaklaşık 40 milyon Euro’luk bir iş. Sayın Bakanım üçüncü önemli projemiz katı atık tesisi idi. Yine sayın bakanımızın himmet ve desteği ile bu önemli sorunu da çözdük. Diğer dosyalarla ilgili konularda da himmetlerinizi bekliyoruz.”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Çankırı İçme Suyu Projesinin Türkiye’de içme suyu sorununun çözülmesinde bir model olduğunu belirterek “O riskleri almasaydık içme suyunu getirmememiz mümkün olmazdı. Çankırı içme suyu diğer bölgelere de model oldu ve bu konudaki mevzuat sıkıntısını kanunda düzenleme yaparak giderdik. Ben burada Belediye Başkanımız İrfan Dinç’i yaptığı çalışmalar nedeniyle tebrik ve takdir ediyorum. Gerek İçme Suyunun getirilmesinde, gerekse diğer konuları  ekibiyle birlikte sıkı takibi sonucu birlikte çözdük. Bize iletilen diğer talepleri de kısa sürede çözmek için gerekenleri yapacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından Bakan Eroğlu’na üzerinde yöresel motiflerin yer aldığı el yapımı sandık hediye edildi.