Dunlop

Bahçeli, yaşanan işsizlik sorununa dikkat çekti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçim gezilerini sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli Devlet Bahçeli dün Çankırı’ya geldi. Dün sabah saat 10:30 sıralarında Çankırı’ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilk olarak Gümerdiğin Beldesini ziyaret etti ve akabinde Şabanözü ilçesine geçti. Sırasıyla Orta Yaylakent Beldesi, Orta, Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu, Ilgaz ilçelerini ziyaret eden Bahçeli, vatandaşlarla da sohbet etti.

Yapılan ilçe ziyaretlerinde MHP Genel Başkanı Bahçeli özellikle işsizlik konusuna değindi. Ülkenin en büyük sorununun işsizlik ve buna bağlı diğer nedenler olduğunu belirten Bahçeli, “9 yıllık AKP döneminde yoksul vatandaşımızın sayısı artmıştır. Yoksullaşan vatandaş ne yapsın. Karnını doyurmak için başka illere göç etmek zorunda kalıyor. Ankara’da Çankırı nüfusunun 3 katı Çankırılı var. İş için aş için baba ocağını terk ediyorlar ve büyük şehirlere gidiyorlar ve varoşlarda yaşamak zorunda kalıyorlar” dedi.

Yaşanan işsizlik ve ekonomik sorunlar nedeniyle aile ocaklarının dağıldığını da aktaran MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Artan işsizlik ve yoksullaşma başka sorunları da ortaya çıkardı. İş aş olmayınca ailede huzur kalmadı boşanmalar arttı, aile içi şiddet olayları arttı. Kadına şiddet arttı. Büyük şehirlerde artan göç nedeniyle asayiş yönünden sorunlar çıkmaya başladı. Hırsızlık, kapkaç olaylarında artış yaşanıyor. Benim Çankırılım Ankara’ya iş için değil gezmek için gitmeli” dedi

9 yıldır yaşanan sorunların çözülemediğini de aktaran Bahçeli, hükümete de yüklenerek, “9 yıl iktidarda olacaksınız, tek başınıza olacaksınız, hala millet bu dertle uğraşıyorsa, o zaman edebinle çekilmelisin. Libya‘ya ‘çek, git’ demenin anlamı yok” dedi.

Vatandaşa da seslenen MHP Genel Başkanı Bahçeli, “9 yıllık AKP iktidarından memnun musunuz?. Eğer Türkiye’de işsizlik azaldı ise, vatandaşın refah düzeyi arttı ise, yatırımlar çoğaldı ise bu hükümeti 3 dönem değil 60 dönem başa geçirin. Fakat yaşananlar ortada. Buna göre artık siyasi iradenizi sandığa yansıtın. AKP giderse ne olur. Hiç bir şey olmaz. Ülkenin yönetimi için milletimin kurduğu sayısız parti var. Bu partilerden biride MHP. Artık sıra bize gelsin” dedi.

AK Parti hükümeti döneminde yolsuzluk olaylarının arttığını iddia eden Bahçeli, “AKP yöneticilerinin, üst kademelerinin yanlarına, yandaşlarına bakarsanız, bir at arabası yokken, şimdi ciplerle dolaşıyor. Bu nereden geliyor. Bunu da düşünmek lazım” dedi. Bahçeli ayrıca,”Başta TOKİ olmak üzere arsasından müteahhidine, binanın kalitesine, dağıtımına, ödeme şartlarına kadar TOKİ‘yi tuğla tuğla inceleyeceğim Allah’ın izniyle. Bu milletin arsaları kime, nasıl peşkeş çekilmiş, hangi yerde nasıl şehirler oluşturulmuş, onların etrafı daha önce kimler tarafından satın alınmış, kim nasıl zengin olmuş, 30 sene çalışan şuradaki muhterem bir esnaf borç batağındayken 9 yılda nasıl zengin olmuş, bunun hesabını sormak lazım. Bunu soracak kim diye sorarsanız, bu göreve talibim. Bunun hesabını sormaya hazırım. Tek eksiğimiz iktidar olmak için oydur” dedi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın seçim sonrası yapmayı vaat ettiği anayasa değişikliğine de değinerek. “Bu değişiklikte anayasanın başlangıcındaki milli değerler ne olacak?” diye sordu.
Bahçeli, “Anayasanın değişmez üç maddesi hakkında bir şey söylemiyor. Anayasada Türk milletine yer verilecek mi, iki dilli hayata yol açılacak mı? PKK‘nın siyasallaşması için hukuki bir alt yapı mı olacak? Demokratik özerklik, federasyon gibi halkı kandıran, birilerine verilmiş sözü yerine getiren bir Anayasa Değişikliği mi olacak?” dedi

Türkiye‘de uzun zamandır ayaklanma provalarına benzer davranışların devam ettiğini öne süren Bahçeli, “Hakkari Şırnak, Diyarbakır, Van, İstanbul yanıyor. Her gün molotof kokteylleri patlıyor. Türkiye çok karmaşık bir hale gidiyor. Başbakanın umurunda değil, Cumhurbaşkanı kayıtsız. Bu karmaşıklık devam ederse, bin yıllık kardeşlik bir çatışma ortamına girer. Var olan huzurunuz da kalmayabilir” dedi
Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın ‘Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz’ sözü için, “Şu zekaya bakın. Ne büyük bir tespit. Ne kadar doğru bir tespit. Sanki sağlam yumurta çıkar diyen varmış gibi kendisi bir buluş ortaya koyuyor. Çürük yumurtadan sağlam yumurta olur mu? Bunu yumurta üreticilerine sorsa bilir. Başbakan yeni keşfetmiş. Fakat 40 haramiden bir AKP 9 yılda çıktı. Başbakana buradan sesleniyorum. Kaldır şu dokunulmazlığı da Şam, Halep, Ankara bir görsün bakalım.”

Seçim gezileri sırasında MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, hangi partiden olursanız olun ama sandık başına gidin” dedi

İlçe gezileri esnasında Orta ilçesini ziyaret eden Bahçeli’ye Orta Belediye Başkanı Recep Koçak, Orta depremi sırasında MHP’nin yaptığı desteklerden dolayı teşekkür etti. MHP Genel Başkanı Bahçeli ise Koçak’a, yaptığı siyasi ahlaki davranışı nedeniyle teşekkür etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli günün son mitingini Çankırı merkezde yaptı.