Bahçeli Şabanözü’nde

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından belediye başkanlığı seçimlerinin iptal edildiği Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde miting yaptı. Belediye meydanında toplanan kalabalığa seslenen Devlet Bahçeli, Şabanözü’nde yapılan seçimlerin çeşitli nedenlerle iptal edildiğini ve 1 Haziran’da seçimlerin yenileceğini hatırlattı.

Partisine destek isteyen MHP Lideri Bahçeli, “Adayımız Mustafa Karakaya beyi sizden istiyorum. Aradaki 3 -5 farkı kapatın gidin. Mustafa Beyi Şabanözü’nün şehrül emini yapın” dedi.

Bahçeli, Türkiye’nin yönetiminde sıkıntı olduğunu söyledi ve Türkiye’nin hem etnik temelde, hem mezhep temelinde önemli bir ayrışmaya ve çatışmaya doğru hızla sürüklendiği uyarısında bulundu.

Başbakan Erdoğan’ın 30 Mart seçimlerinde gerekli dersi çıkaramadığını savunan Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Almanya ziyaretini de sert bir dille eleştirdi.

Şabanözülere sandığa gidin çağrısında bulunan MHP Lideri, Türkiye’nin 30 Mart seçimleri öncesinde olduğu gibi huzursuz olduğunu belirterek, “Türkiye yönetiminde önemli sıkıntılar vardır. Türkiye’de cepheleşme, kutuplaşma, kamplaşma gittikçe tırmanmaktadır. Türkiye hem etnik temelde hem mezhep temelinde önemli bir ayrışmaya ve çatışmaya doğru hızla sürüklenmektedir” dedi.

30 Mart seçimlerinden Başbakan’ın, gerekli dersi çıkarmadığını savunan Bahçeli, kamplaşma ile cepheleşmeyle, gerilim siyaseti ile bir yere varılamayacağını kaydetti.

Başbakan Erdoğan’ın Almanya ziyaretini eleştiren Bahçeli açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ülkeyi daha fazla germe. Cumhurbaşkanlığı hevesi ile Türkiye’yi karma karışık yaptın, şimdi de, 2 milyon 900 bin Avrupa’nın değişik ülkelerindeki vatandaşlarımız arasında, Alevi -Sünni kavgasını körüklemenin sana faydası yok. Senin Cumhurbaşkanı olma şansın yok. Senin Cumhurbaşkanı olabilmen için 17 Aralık- 25 Aralık savcılar iddianamesini kendi nefsini aşarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne örnek olarak getirmek, milletin huzuruna, önce komisyondan sonra Yüce Divan’dan çıkıp aklanman, gerçekleştirilmeden senin Cumhurbaşkanı olma şansın yoktur.”

Belde belediyelerinin kapatılmasının beldelerde yaşayan vatandaşları mutsuz ettiğini vurgulayan Bahçeli, “Allah nasip eder, seçimlerde başarılar sağlar, elimize bir yetki alırsak, ne kadar kapılan belediye varsa, alayını açacağımızı şimdiden işaret ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, seçimlerde vatandaşlardan destek beklediğini sözlerine ekledi.