Dunlop
featured

“Babanın evladına vermeyeceği desteği TKDK üreticilere veriyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, “Babanın evladına vermeyeceği desteği TKDK üreticilere veriyor” dedi.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret eden Ak Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, göreve yeni başlayan kurum koordinatörü Orhan Bağlan’a hayırlı olsun temennilerini iletti.
Bağlan’dan TKDK destekleriyle ilgili brifing alan Şahin, TKDK’nın verdiği desteklerle tarım ve ekonominin hareketlendiğini ifade ederek, 2012 yılından bu yana kurumun Çankırı’ya büyük destek sağladığını kaydetti.
Şahin, el sanatları ve yöresel ürünler konusunda Çankırı’da tuz, küpecik peyniri ve tarhana gibi ürünlerin ön plana çıkartılabileceğini vurguladı.
Bağlan’ın göreve başladığı gün Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ı ziyaret ettiğini, 2 milletvekilini de telefonla aradığını ifade eden Özcan, göreve başlayan tüm kamu çalışanlarından aynı hassasiyeti beklediğini belirtti.
TKDK’nın verdiği desteklerle kentin kalkınacağını ve kente yatırım yapan firmaların sosyal sorumluluk kapsamında kente destek sağlayacağını dile getiren Şahin şunları kaydetti:
“Aspir üretimi noktasında bilgilendirme yapmalıyız. Yöresel ve el ürünleri noktasında aktif olmalı ve değerlerimizi öne çıkartmalıyız. TKDK Çankırı için büyük bir şanstır. %50’nin üzerinde hibe oranı çok büyük bir destektir. Babanın evladına vermeyeceği desteği TKDK üreticilere veriyor. Bence bundan faydalanmalı ve faydalanmaya teşvik etmeliyiz. Bu anlamda bu toplantıya katılan herkese görev düşüyor”
Şahin, toplantının ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.