“Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız”

4 Mayıs 2014 tarihinde 2. olağan kongresini yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Çankırı Şubesi’nde devir teslim töreni gerçekleştirildi.

2012 yılında kurulan   TEMAD Çankırı Şubesi 4 Mayıs  2014 tarihinde 2. olağan kongresini  gerçekleştirdi. İki adayın yarıştığı seçim sonrasında Ümmet Gültekin 35, Canan Ulucay ise 25 oy aldı. Alınan sonuç sonrasında TEMAD Çankırı Şube Başkanlığı’na Ümmet Gültekin seçildi.  Gerçekleştirilen kongre sonrasında dün devir teslim töreni yapıldı.

Devir teslim töreninin açılış konuşmasını yapan eski başkan Seçkin Karaşahin, “Bu bir bayrak yarışıdır. Göreve gelen arkadaşlarımız aldıkları bu bayrağı daha ileriye götürecekler” dedi.

Gerçekleştirilen seçimde kendisinin isteyerek aday olmadığını da aktaran Karaşahin, “Demokratik bir ortamda seçimlerimizi gerçekleştirdik. Görevi teslim etmek demek buradan gitmek demek değildir. Bizler her zaman buradayız ve gerçekleştirilecek her çalışmada arkadaşlarımızla birlikte özveri ile çalışacağız” dedi. 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonrasında TEMAD Çankırı Şubesinin de Belediye encümeninde 2 kişi ile temsil  edildiğini aktaran Karaşahin, “Derneğimiz büyüyerek devam ediyor” dedi.

Yapılan seçim sonrasında TEMAD Çankırı Şube Başkanlığına seçilen Ümmet Gültekin,  “Bu bir bayrak yarışıdır. Demokratik bir ortamda seçimlerimizi yaptık ve bayrağı daha ileriye taşımak için gayret göstereceğiz. Tüm üyelerimize gösterdikleri teveccüh nedeniyle çok teşekkür ederim” dedi.

TEMAD’ın bağımsız bir organ olduğunu da aktaran Gültekin, “Bizim siyasi bir görüşümüz yok. Biz tüm görüşlere eşit mesafedeyiz ve herkese eşitiz” dedi.

“Asla ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız” diyen Gültekin konuşmasının sonunda, “TEMAD’ın tüzüğü doğrultusunda bundan sonra da üyelerimizin sosyal yönden daha da güçlenmesi için gayret göstereceğiz ve üye çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından devir teslim töreni yapıldı.

temad (9)