Aydınlatma sorunu yolun bitmesini bekliyor

1 Kasım 2012 tarihinde gündeme getirdiğimiz Kastamonu yolu üzerindeki aydınlatma sorunu nedeniyle Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Kurum tarafından yapılan açıklamada, “01.11.2012 tarihli Karatekin Gazetesinde “Hastane Yolunda Aydınlatma Sorunu” başlığıyla yer verdiğiniz habere cevaben açıklamamız aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Habere konu olan Çankırı Kastamonu yolu güzergahı üzerinde mevcut beton direkli orta refüj aydınlatma direkleri karayolu çalışması esnasında çalışma gereği sökülmüştür. Ardından, operasyon birimlerimiz tarafından yolun sağında ve solundaki mevcut havai hat şebeke direklerine aydınlatma armatürü montaj edilerek aydınlatma ihtiyacı büyük ölçüde karşılanmıştır.

Yol kotlarının uygun duruma getirilmesi ve gerekli imalatların (refüj yapımı) tamamlanmasından sonra Kastamonu çıkışındaki aydınlatmalar yenilenebilecek olup Karayollarının çalışmalarının tamamlanması beklenmektedir” dedi.

Yaşanan sorun nedeniyle çok sayıda vatandaşın konuyu dile getirdiği Kastamonu yolu üzerinde yaşanan aydınlatma sorunu konusunda Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrasında gazetemiz muhabiri belirtilen yere gitti. Yapılan açıklamada yolun sağında ve solundaki mevcut havai hat şebeke direklerine aydınlatma armatürü montaj edildiği belirtilmesine rağmen Aşiyan kavşağından Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Müdürlüğünün yer aldığı yere kadar herhangi bir aydınlatma lambası göze çarpmadı.