Dunlop

Avukatlar günlerini kutladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Çankırı Barosu avukatları anıt alanına çelenk koydu. Çelenk koyma töreninin ardından tüm avukatlar Baro Başkanlığına geçti. 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Çankırı Barosu Başkanı Av. Erkan Köroğlu, “Gerçek demokrasi hukuk devletinde olur. Gerçek hukuk devleti de gerçek bağımsız yargı varsa vardır” dedi.

Köroğlu, ayrıca, “Sayıları 100’e yaklaşan hukuk fakülteleri ile yıllık 6 bin mezun verilmekte ve bu kişilerin birçoğu yetersiz eğitim ile Avukatlığı tercih etmektedirler. Çankırı Barosu olarak yaptığımız teklifler ve Türkiye Barolar Birliğinin çalışması ile hazırlanmasının her safhasında bulunduğum Yeni Avukatlık kanunu değişiklik tasarısına göre umarız ki  bir çok Avrupa  ülkesindeki  gibi staj süresi 2 yıl olacak ve çift Avukatlık sınavı gelecek ve herkes hukukçu olabilecek, fakat herkes Avukat olamayacaktır.

Burada sayamayacağımız birçok sorunlarımız olmasına karşın hukuk devleti ve demokrasimizin vazgeçilmez neferleri olan bağımsızlığını ve tarafsızlığını önce şahsından sonra yasadan alan tüm meslektaşlarımızın Avukatlar gününü kutluyorum” dedi.